Już jutro i w piątek kładka pieszo – rowerowa w Przemyślu przejdzie próby obciążeniowe

7 października 2015

Dobiegają końca prace związane z budową kładki pieszo – rowerowej nad rzeką San, w Przemyślu. Już jutro i w piątek przejdzie ona próby obciążeniowe z ponad 70 -tonowym balastem i udziałem 80 osób.

Już jutro o godz. 8 .00 rozpocznie się statyczna próba obciążenia kładki. Na jej konstrukcji zostaną umieszczone balasty o łącznej masie ponad 70 ton. Przed czwartkową operacją zamontowano czujniki w kilku punktach kładki : na powierzchni dolnej i górnej dźwigarów, na liniach stalowych podwieszających kładkę, stalowym pylonie i żelbetowych podporach. Czujniki będą badać ugięcia, naprężenia i osiadania podpór.

W piątek zaś około godz. 9 rozpoczną się próby dynamiczne, w których weźmie udział ok 60 uczniów ZSEiO w Przemyślu oraz 20 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Wchodząc na kładkę w grupach o różnej liczebności będą oni po obiekcie chodzić, biegać, tupać, skakać, a także wykonywać przysiady. W tym czasie czujniki będą rejestrowały, jak kładka zachowuje się, gdy korzysta z niej równocześnie tyle osób – informuje Mirosław Gucwa, Menadżer Projektu Skanska – Dokonamy pomiarów ugięć i przemieszczeń kładki pod wpływej obciążenia ruchem pieszych. Wszystko po to, aby być pewnym, że ugięcia nie są większe od tych, które przewidziano w projekcie.