28-letni przemyślanin sprawcą włamań

25 czerwca 2018

Przemyscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Przemyśla, podejrzanego o włamania do samochodów, przywłaszczenia tablic rejestracyjnych oraz kradzież paliwa na terenie Przemyśla i okolic, do których doszło w okresie od maja do czerwca br. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W okresie od maja do czerwca br. na terenie Przemyśla doszło do wielu włamań do samochodów, z których ginęły radioodtwarzacze, karty płatnicze, akumulatory, telefony komórkowe, a nawet rzeczy osobiste, jak markowe okulary przeciwsłoneczne. Pokrzywdzeni informowali o zdarzeniach przemyskich policjantów.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą analizowali wszystkie zebrane w postępowaniu materiały, dotarli do świadków, a także gromadzili szczegółowo materiał dowodowy.
W miniony wtorek sprawca został zatrzymany. Ogłoszono mu w sumie 7 zarzutów dotyczących włamań. 28-letni przemyślanin odpowie również przed sądem za przywłaszczenie dwóch różnych tablic rejestracyjnych, których używał naprzemiennie do kradzieży paliwa na stacjach w Przemyślu i powiecie jarosławskim.

Skradzione mienie zostało w części odzyskane. Po wykonanych czynnościach zostanie zwrócone właścicielom.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jest prowadzona przez śledczych Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego przemyskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu

Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.