27 kilogramów marihuany zatrzymali celnicy w Medyce

13 lipca 2016

Na granicy w Medyce, celnicy udaremnili przemyt 27 kg marihuany. Wartość narkotyków oszacowano na kwotę 800 tys. zł.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce 47-letni obywatel Ukrainy podróżujący Mercedesem wybrał tzw. „czerwony pas”, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. Podczas wstępnej kontroli na pasie odpraw, funkcjonariusz Służby Celnej ujawnił dwa opakowania zawierające susz roślinny. Pojazd skierowana do kontroli szczegółowej i tam z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów.

Funkcjonariusze przeprowadzili badania narkotestem, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej charakterystycznej dla marihuany. Badania w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu bezwzględnie potwierdziły, że jest to marihuana.

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów przemytu znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.

Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.