Żołnierz zatrzymał pijanego kierowcę

10 września 2016

Żołnierz po służbie zatrzymał pijanego kierowcę ciężarowego mana. 63-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W dniu 8 września, około godz. 9. żołnierz, pełniący na co dzień służbę w V Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, poinformował dyżurnego jednostki, że zatrzymał kierowcę mana, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mężczyzna jechał ul. Topolową w kierunku Krównik, kiedy zwrócił uwagę na jadącego z naprzeciwka mana. Sposób jazdy kierowcy świadczył, że może on być pijany.

Mężczyzna zawrócił i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kiedy kierowca ciężarówki zatrzymał się, 37-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wybiegł do niego, wyłączył silnik i wezwał patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał 2,21 promila alkoholu w organizmie. Samochód ciężarowy został zabezpieczony i przekazany właścicielowi firmy przewozowej.

Kierowca mana stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz nawiązka w wysokości 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.