W Parku Książąt Lubomirskich odbył się coroczny plener rzeźbiarski

9 września 2016

W przemyskim Parku Książąt Lubomirskich odbył się piąty plener rzeźbiarski. Po 2 tygodniach zmagań można podziwiać efekty.

Od 22 sierpnia przez dwa tygodnie w Parku Książąt Lubomirskich Leszek Matysiak, Zbigniew Gaweł, Jacek Wydrzyński, Tomasz Bielański – organizator wydarzenia – przy pomocy pił spalinowych i elektrycznych tworzyli rzeźby. Ich prace wraz z 12 z poprzednich plenerów uatrakcyjnią to miejsce.

W dniu 1 września odbyło się uroczyste spotkanie z rzeźbiarzami, będące równocześnie podsumowaniem pleneru. Udział w nim wzięli przedstawiciele sponsorów, a nowy rektor PWSW dr. Paweł Trefler wręczył artystom certyfikaty udziału w plenerze.

Realizacja tegorocznego pleneru była możliwa dzięki poparciu Starosty Przemyskiego. Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatu Przemyskiego oraz Fundacja Książąt Lubomirskich. Uczestnicy pleneru dziękują wszystkim, którzy wspierali przygotowania do tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się głównym sponsorom i darczyńcom przedsięwzięcia :
„Moto-Fan” S.C. z siedzibą w Przemyślu,
CASTORAMA w Przemyślu,
Prywatne Przedszkole im. Marii Montessori w Przemyślu,
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu SP. Z O.O.,
Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu,
PIONIER Dealer Husqvarna.

no images were found