Znany aktor wesprze kampanię R. Fedaczyńskiego

3 marca 2020

Prezes fundacji, która działa pod nazwą Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu – Radosław Fedaczyński – uruchomił akcję społeczną pod hasłem #niewykluczajdzikichzwierząt. O swojej idei Fedaczyński poinformował ze studia TVN-u, gdzie występował jako gość audycji „Pytanie na śniadanie”. Prowadzącymi program byli Kinga Rusin i Piotr Kraśko, a akcję przemyskiego weterynarza postanowił wesprzeć znany aktor Janusz Chabior.

Chabior, znany z ról teatralnych i filmowych, posiada związki z Przemyślem. Często bywa w naszym mieście i odwiedza ośrodek Fedaczyńskich. Ciekawostką jest to, że 10 lat temu Chabior przygarnął psa -inwalidę z przemyskiej lecznicy. Pies Chabiora –  Batman – wystąpił w filmie „Proste Pragnienia”, do którego zdjęcia były kręcone w naszym mieście.

O sporze R. Fedaczyńskiego z W. Bakunem czytaj TU

Kampania na rzecz zwierząt ,,wykluczonych” ma na celu poprawę sytuacji dzikich zwierząt w Polsce poprzez zmianę zapisów ustawy o ochronie zwierząt.

Pod koniec zeszłego roku szerokim echem odbił się spór Fedaczyńskiego z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem o zasady finansowania leczenia zwierząt trafiających do lecznicy Ada.

 

Zdjęcie wyróżniające – fanpage FB Janusza Chabiora