Fedaczyński kontra Bakun. Lekarz zarzuca władzom bezduszność.

5 listopada 2019

 

Na profilu Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych pojawił się film nagrany przez weterynarza Radosława Fedaczyńskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo klinika chętnie korzysta z mediów społecznościowych, gdyby nie to, że Fedaczyński bardzo emocjonalnie i krytycznie wypowiedział się o władzach Przemyśla. Zarzucił władzom miasta bezduszność w stosunku do dzikich zwierząt, którymi zajmuje się klinika. Chodzi o brak finansowania przez miasto leczenia dzikich zwierząt przywożonych z wypadków do lecznicy.  Fedaczyński bardzo ostro wypowiadał się o postępowaniu miasta-według niego urzędnicy okłamują pracowników kliniki i nie chcą finansować ratowania dzikich zwierząt, do czego –wg lekarzy-jest zobowiązane. Fedaczyński podkreślał, że o ile ościenne gminy płacą lecznicy za ratowanie zwierząt, to władze Przemyśla ,,mają to gdzieś”. Zdaniem towarzyszącego mu lekarza Jakuba Kotowicza urzędnicy miejscy śmieją się do słuchawki słysząc o problemach lecznicy.

 

WŁADZE Przemyśla mają za nic ICH życie. Moje miasto Miasto Przemyśl – profil oficjalny nie budzi się z miłością do DZIKICH ZWIERZĄT. Ja i nasz Ośrodek mamy dosyć ukrywania tego faktu. Władze mojego miasta nie poczuwają się do odpowiedzialności. Skazują zwierzęta na śmierć w męczarniach. Dlatego dziś jest pierwszy dzień początku NASZEJ WALKI O DOBRO DZIKICH ZWIERZĄT. Nie mogę dłużej milczeć.. i patrzeć na narastający dramat. Dzisiaj TO sobie uświadomiłem. W tle TYGRYSIA tragedia i heroiczna walka o życie ,a na moim stole operacyjnym umierający GABRIEL skazany na Wasze dobre serca . (…)Jestem wściekły i rozczarowany postępowaniem mojego Miasta (pisownia oryginalna) –napisał Fedaczyński.

 

PRAWA DZIKICH ZWIERZĄT

WŁADZE Przemyśla mają za nic ICH życie. Moje miasto Miasto Przemyśl – profil oficjalny nie budzi się z miłością do DZIKICH ZWIERZĄT. Ja i nasz Ośrodek mamy dosyć ukrywania tego faktu. Władze mojego miasta nie poczuwają się do odpowiedzialności. Skazują zwierzęta na śmierć w męczarniach. Dlatego dziś jest pierwszy dzień początku NASZEJ WALKI O DOBRO DZIKICH ZWIERZĄT.Nie mogę dłużej milczeć.. i patrzeć na narastający dramat. Dzisiaj TO sobie uświadomiłem. W tle TYGRYSIA tragedia i heroiczna walka o życie ,a na moim stole operacyjnym umierający GABRIEL skazany na Wasze dobre serca . KOZIOŁ OFIARNY. = https://pomagam.pl/dlasarenGabriel jest Przemyślaninem. Gabriel ma swoje prawa, które wywalczyli mu wspaniali kochający zwierzęta ludzie. DZIŚ uległ wypadkowi i zaklinował się w żelaznym ogrodzeniu.😢Bez znieczulenia i lekarza obok, ..walczył o życie.Gabriel ma prawo do życia i opieki medycznej. Z naszych podatków URZĘDY MIAST i GMIN mają obowiązek zapewnić mu pomoc. W wielu miejscach w Polsce jest to od dekad normalnością.Jednak Gabriel ma pecha….. jest z PRZEMYŚLA miasta które NIE RESPEKTUJE JEGO PRAWGabrielowi odebrano dziś życie. Rzucono Jego zakrwawione ciało pod moje nogi. …Gabriel nie jest jedyny któremu odebrano PRAWA.Powód jeden niechęć =WŁADZY w POSZANOWANIU ICH PRAW I FINANSOWANIU LECZENIA DZIKICH ZWIERZĄT. Jestem wściekły i rozczarowany postępowaniem mojego Miasta . Nie wiem już gdzie szukać sprawiedliwości . Proszę BĄDŹ Z NAMI w tej trudnej walce o życie Gabriela i innych niewinnych istot . Jesteś ?Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 PrzemyślDotPay: https://ssl.dotpay.pl/?id=36478&opis=GABRIELSantander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000W tytule: GABRIELPrzelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP#Gabriel #prawazwierząt #ratunek #ORZW #razem #pomoc #wsparcie #dzikie #przyroda #Przemyśl #Polska #Podkarpacie #zwierzęta #natura #ochrona

Opublikowany przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu Czwartek, 31 października 2019

 

Film nagrany był w szczególnej scenerii-znad stołu operacyjnego, na którym dogorywał mały jelonek operowany przez lekarzy weterynarii. Na zarzuty Fedaczyńskiego szybko zareagował prezydent Wojciech Bakun. Z prywatnego konta Bakun zarzucił Fedaczyńskiego, że manipuluje faktami i opinią publiczną.

 

Panie Radosławie rzuca Pan oskarżenia, które nie mają pokrycia w faktach. Doskonale Pan wie, że spotkaliśmy się w sprawie finansowania leczenia dzikich zwierząt i próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie. Pan cały czas twierdzi, że to miasto powinno Panu płacić, a my mamy opinie prawne oraz instytucji nas kontrolujących, że to nie jest zadanie gminy tylko wojewody. Rozmawialiśmy o tym podczas spotkania- napisał W. Bakun.

 

Film umieszczony przez Fedaczyńskiego wywołał lawinę komentarzy. Profil ośrodka ma olbrzymi zasięg i jest obserwowany przez odbiorców nie tylko z Przemyśla, ale i całej Polski. Film umieszczony na facebooku obejrzało już ponad 80 tysięcy widzów. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu jest także znany z częstych relacji w ogólnopolskich mediach.  

 

zdj.przemysl.pl i Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych