Znamy termin składania wniosków o wykup mieszkania komunalnego

27 maja 2016

Nie do końca czerwca, a do końca grudnia można składać wnioski o wykup mieszkania komunalnego ze zwiększoną bonifikatą. Możliwość ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Przemyśla.

Bonifikaty jakie przysługiwały przy wykupie mieszkań komunalnych w Przemyślu zmniejszały się cyklicznie, począwszy od 80% do 2008 r. do 50% w roku 2015. W październiku, minionego roku radni przegłosowali uchwałę wnoszącą zmiany do dotychczasowej uchwały dotyczącej zasad sprzedaży lokali mieszkalnych będących własnością Gminy Miejskiej Przemyśl i Miasta Przemyśla.

Osoby, które złożyłyby wniosek o wykup mieszkania do końca czerwca 2016 r. mogły liczyć na zwiększoną bonifikatę. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tą możliwością, radni przegłosowali uchwałę przedłużającą okres ten do 31 grudnia br.

Składając wniosek można uzyskać 80% bonifikatę. Osoby, które mieszkają w budynku, gdzie wszystkie mieszkania są komunalne, a chęć wykupu zadeklaruje tylu chętnych, że miasto straci większość udziałów otrzymają oni 85% bonifikatę. Na 95% zniżkę mogą liczyć ci, którzy zamieszkują w lokalach komunalnych należących do wspólnot mieszkaniowych, w których mieszkań miejskich jest nie więcej jak trzy.

Do 31 marca procedowanych było 120 wniosków, z tego 74 dotyczyły bonifikaty 80%, 7 – 85% i aż 39 – 95%. Wprowadzone bonifikaty to sposób na zwiększenie dynamiki sprzedaży lokali komunalnych w naszym mieście.