W Przemyślu już złożono 3,5 tys. wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”

27 maja 2016

W ramach programu „Rodzina 500+” do tej pory w Przemyślu złożono 3,5 tys. wniosków. Podczas promowania tego programu poseł Anna Schmidt – Rodziewicz przekonywała o jego widocznym działaniu.

We wtorek, 24 maja, do Przemyśla przyjechał Bus 500 +, promujący rządowy program „Rodzina 500 +”. Była to okazja aby pracownikom Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego zadać nurtujące pytania związane z tymi świadczeniami, które weszły w życie w dniu 1 kwietnia br.

To pierwszy kompleksowy, tak duży program, którym spróbujemy się zmierzyć z problemem demograficznym, ze spadkiem dzietności w naszym kraju.Z danych wynika, że blisko 4 mln dzieci zostanie objętych tych programem. W budżecie państwa dla województwa podkarpackiego zabezpieczona jest kwota 1 miliarda 100 mln zł, a pomoc tutaj otrzyma 267 tys. dzieci – mówiła poseł PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

W powiecie przemyskim do tej pory złożono blisko 5,5 tys, wniosków, a wypłacona kwota świadczeń, to ponad 3 mln zł, w samym mieście Przemyślu złożono 3,5 tys. wniosków, a wypłacono 750 tys. zł.

Ten program na prawdę działa. Mamy nadzieję, że znikną problemy z tzw. szkolną wyprawką oraz szereg innych, z którymi rodzice dzisiaj podejmując decyzje o założeniu rodziny borykają się. Chcemy żeby Polki rodziły Polskich obywateli, żeby tu rodzili się Polacy, żeby w celach zarobkowych nie musieli wyjeżdżać za granicę ponieważ państwo do tej pory nie było wstanie zabezpieczyć bytu rodziny. W ośrodku zainteresowań Prawa i Sprawiedliwości, to rodzina jest wartością nadrzędną – argumentowała poseł A.Schmidt-Rodziewicz.

O słuszności programu „Rodzina +” przekonany jest również prezydent Przemyśla, Robert Choma, zdaniem którego już niebawem będzie miał on swoje efekty.

Od świadczenia tego nie są odprowadzane żadne składki, nie podlega ono także żadnym egzekucjom. A każdy kto złoży wniosek do końca czerwca, otrzyma wyrównanie obejmujące okres od kwietnia.