Znamy szczegóły budowy kina w Galerii Sanowej. Będzie, ale z opóźnieniem

28 maja 2015

Przemyślanie jeszcze prawie rok czasu poczekają na nowe kino.  W Galerii Sanowej powstaną cztery sale.

Kino w Galerii Sanowa miało być gotowe w październiku tego roku, na 5 urodziny Galerii, tak się jednak nie stanie. Powodem opóźnienia inwestycji są sprawy związane z alokacją sklepów znajdujących się na terenie Sanowej.

Końcem czerwca zostaną złożone pozwolenia na budowę, a pierwsi widzowie przybędą na seanse na przełomie marca i kwietnia 2016 r. Do tego czasu zostanie również podpisana umowa z operatorem. Czterosalowe kino powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się sklep C&A, a który to zostanie przeniesiony obok Media Expert. Wszystko niestety długo trwa, C&A musiał się zgodzić na zmianę miejsca, a w sklepie tym również miały miejsce zmiany kadrowe poinformowała nas Ewa Bobkowska, prezes zarządu firmy P.A..Nova, właściciel Galerii Sanowa. Najważniejsze, że jest decyzja, że to kino powstanie i przemyślanie nie będą musieli jeździć do Rzeszowa. Ma być ono na najwyższym poziomie, w pełni multikompleksowe. Wejście do kina będzie od parteru, sale oferujące prawie 600 miejsc będą skierowane w dół. Przez pierwszy rok ceny biletów będą promocyjne, tak aby zachęcić mieszkańców.

Mieszkańcy dali wyraz temu, że zaakceptowali w pełni Galerię i stwierdziliśmy, że warto jeszcze trochę pieniędzy zainwestować, żeby jednak była to oferta pełna – podkreśla prezes.

Kino powstanie bez wkładu finansowego Miasta.