Zmodernizowano ginekologiczno – położniczy oddział przemyskiego szpitala. Teraz to najwyższy standard [zobacz zdjęcia]

8 października 2017

W dniu dzisiejszym po modernizacji otwarto Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Był to pierwszy kapitalny remont tych oddziałów od początku istnienia szpitala.

Głównym celem inwestycji było zwiększenie efektywnego wykorzystania posiadanych zasobów infrastruktury budowlanej oraz poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa i jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Przemyślu i okolicach.

Jesteśmy świadkami wzrostu standardów jak również poprawy warunków socjalno-bytowych dla naszych pacjentek. Bardziej zadowolone pacjentki, to bardziej zadowolony personel, to łatwiejsza praca, lepsza komunikacja. – mówi ordynator dr n. med. Grzegorz Raba. – Poprzednio były to dwie duże sale, na których znajdowało się kilka łóżek porodowych, po remoncie mamy cztery sale porodowe jednołóżkowe. W związku z tym każda pacjentka posiada swój pokój porodowy.

Całkowity koszt remontu oddziału został sfinansowany ze środków własnych szpitala i wyniósł około miliona zł. Prace remontowe trwały ponad 6 miesięcy i objęły m.in. generalną modernizację sali porodowej (nowy podział sal), montaż nowoczesnej lampy operacyjnej na sali porodów rodzinnych (przeniesionej z bloku operacyjnego z ul. Słowackiego), wykonanie nowoczesnego systemu klimatyzacji bloku porodowego, przebudowa i modernizacja sal łóżkowych, modernizacja części sanitariatów oraz dostosowanie ich do obecnych wymogów, a także remont: sali przedporodowej, sal chorych, gabinetów personelu. Dodatkowo dzięki inwencji pielęgniarek, położnych i salowych ściany sal ozdobiono kwiatowymi motywami.

Jest to znakomity przykład jakie korzyści mają pacjenci z połączenia szpitali. Symbolem naszego nastawienia na pacjentów było dzisiejsze przecięcie przez świeżo upieczone mamy wstęgi otwierającej oddział. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Piotr Ciompa.

Cały personel – zarówno położne jak i salowe, dużo wkładu wniosły w remont, z tego względu, że oddział cały czas funkcjonował podczas prowadzonych prac. Poprawiły się warunki nie tylko dla pacjentek, ale i dla nas, dla personelu. – mówi Ewa Buczko, położna oddziałowa.

Na tych oddziałach był to pierwszy przeprowadzony remont kapitalny od rozpoczęcia działalności szpitala. W trakcie termomodernizacji budynków szpitala w 2014 r. część pomieszczeń oddziałów została objęta wymianą stolarki okiennej i dociepleniem ścian.

Anna Fortuna

no images were found