Zmiany w przemyskiej Radzie Miejskiej

26 lutego 2018

Podczas poniedziałkowej sesji RM pożegnano oficjalnie Lucynę Podhalicz. Jej miejsce w składzie rady zajął Zdzisław Solka.

Podczas czwartkowej sesji RM w Przemyślu, oficjalnie pożegnano Lucynę Podhalicz, która w lutym br. została wicewojewodą podkarpackim.

Mamy nadzieję, że to stanowisko pozwoli Ci w pełni wykorzystać Twoje kwalifikacje – powiedział radny Adam Łoziński.

Lucyna Podhalicz podziękowała radnym za bardzo dobrą współpracę.
Sporo nauczyliśmy się, sporo przedyskutowaliśmy, ale osiągnęliśmy też pewne konsensusy i to jest chyba największa wartość naszej pracy. Spotkał mnie ten zaszczyt objęcia funkcji wicewojewody podkarpackiego. Oczywiście przede wszystkim moje myśli będę kierować do Ziemi Przemyskiej. – powiedziała L.Podhalicz.

Wicewojewoda nawiązała do strategii zrównoważonego rozwoju oraz do programu rządowego dla Bieszczad, zapewniając, że Przemyśl na tym również skorzysta.
Są też inne zamierzenia, które będą dla Przemyśla rozwojowe, ale jeszcze za wcześnie by o nich mówić – dodała L.Podhalicz.

Na miejsce Lucyny Podhalicz w RM wszedł Zdzisław Solka (74 l), który kandydując w wyborach samorządowych w 2014 r. z okręgu nr 2 uzyskał 152 głosy. Nowy radny podczas obrad złożył ślubowanie, a także zadeklarował chęć pracy w czterech komisjach RM. Funkcję radnego miasta Przemyśla pełnił on już w kadencji 2002-2006.

Fot. Anna Fortuna