Złoty i srebrny medal przemyskich Martyn na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym

7 maja 2018

W dniach 3-6 maja w Luboniu koło Poznania odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym w ramach 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Prawo startu w zawodach miało 16 najlepszych drużyn oraz po 64 zawodniczek i zawodników w grze indywidualnej .

Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników MLKS NURT Przemyśl, Martyny Hajduk, Martyny Stachniak i Jakuba Chmielowskiego, którzy są sklasyfikowani w czołowej 16 zawodników w kategorii kadetów w Polsce.

Drużyna kadetek w składzie Martyna Hajduk i Martyna Stachniak przystąpiła do turnieju drużynowego rozstawiona z nr 4 . Turniej drużynowy rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym .

W turnieju drużynowym podopieczne trenera Zdzisława Bodnara pokonały kolejno JKTS Jastrzębie 3:0, GLKS ORLĘTA Krosnowice 3:0, a w decydującym meczu o awans do strefy medalowej pokonały po dramatycznym meczu UKS DOJLIDY Białystok 3:2
HAJDUK Martyna – MAŁYSIAK Kamila w setach 3:0

W finale nasza drużyna zmierzyła się z zespołem Bronowianki Kraków. w którym występuje aktualna Mistrzyni Polski w grze pojedynczej Sztwiernia Ilona i po zaciętej walce uległa faworytkom turnieju 1:3, punkt dla naszej drużyny zdobyła Martyna Stachnik.

Rewelacyjnie w turnieju drużynowym zagrała Martyna Hajduk, która przegrała tylko 1 pojedynek w grze pojedynczej z aktualną mistrzynią Polski.

W turnieju deblowym bardzo dobrą formę zaprezentowała Martyna Stachniak, która grając razem z Zuzanną Kowalczyk w pięknym stylu zdobyły złoty medal Para, ta w turnieju była rozstawiona z numerem 6.

W drodze do 1 miejsca pokonały kolejno:
TYMICKA Kinga, WÓJCIK Julia 3:0
CZUBAKOWSKA Julia, DURALAK Daria 3:1
SZTWIERTNIA Ilona, GĄSIOR Natalia 3:2
JARKOWSKA Aleksandra, GÓRSKA Michalina 3:2
W finale Martyna Stachniak i Zuzanna Kowalczyk wygrały z zawodniczkami:
JKTS Jastrzębie KUBIAK Anna KAŁUŻNY Laura 3:1 w setach 11/8, 13/15,11/5, 11/6 .
W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy uplasowali się w czołowej 16 zawodników Polski.
Zarząd MLKS Nurt Przemyśl serdecznie dziękuje Prezydentowi Miasta Przemyśla , Zakadowi Usług Komunalnych w Przemyślu, Przedsiebiorstwu Gospodarki Mieszaniowej w Przemyślu, Moto-Fan S.C.Robert i Anna Żero w Przemyślu, Inżynierii Rzeszów za pomoc finansową udzieloną klubowi.
Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem między innymi Ministerstwa Sportu i Turystki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania.