Złoto i srebro przemyskich karateków

15 maja 2019

11 maja w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Wzięło w nim udział 350 przedstawicieli klubów kyokushin z kilku krajów: Polski, Rumunii, Niemiec oraz Czech. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai.

Przemyśl reprezentowali zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin: Katarzyna Pisarska, Aleksandra Pisarska (uczennice SP nr 15), Michał Lisowski (uczeń SP nr 4) oraz Michał Igielski (uczeń I LO w Przemyślu).

Katarzynie i Aleksandrze po trudnych walkach udało się zająć odpowiednio 4. i 8. miejsce. Michał Igierski zdecydowanie wygrał ćwierćfinał i półfinał, ale z powodu odniesionej kontuzji, która uniemożliwiła mu udział w rozgrywce finałowej, ostatecznie zdobył srebro w kategorii junior poniżej 65 kg. Michał Lisowski pokonał swoich rywali we wszystkich starciach, tym samym stając na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem (kategoria junior młodszy powyżej 60 kg).

W przygotowaniach do turnieju nasi reprezentanci trenowali pod okiem sensei Jerzego i Ryszarda Makarów z rodzimego klubu.

Gratulujemy!

 

Zdjęcie: Klub Karate Kyokushin