Złodziej kół zatrzymany na gorącym uczynku przez przemyską policję

18 grudnia 2017

Obywatel Ukrainy odkręcił wszystkie koła z zaparkowanego przy supermarkecie peugeota. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek tuż przed północą, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie od świadka, że ktoś odkręca koła od samochodu na parkingu przy ul. Lwowskiej. Mężczyzna opisał sprawcę i samochód jakim przyjechał.

Do funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia podszedł zgłaszający i wskazał mężczyznę, który bardzo szybko szedł w kierunku volkswagena caddy. Policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna był zaskoczony i nie potrafił wytłumaczyć, skąd w bagażniku ma cztery alufelgi wraz z oponami. Początkowo twierdził, że kupił je w skupie złomu w Przemyślu, ale nie potrafił wskazać na jakiej ulicy, ani za jaką kwotę. Policjanci zwrócili także uwagę na ubiór mężczyzny, miał brudne spodnie na wysokości kolan, mocno zabrudzone miał także dłonie. Przy pojeździe, z którego skradziono koła, ujawniono pozostawione podnośniki samochodowe.

22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane, po przeprowadzonych czynnościach wrócą do prawowitego właściciela. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.