Zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin reprezentowali nasze miasto na międzynarodowym turnieju

26/06/2017
2192 Views

W dniu 17 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się 7. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ”ONE WORLD ONE KYOKUSHIN. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Do turnieju zgłoszono 501 zawodników z Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji reprezentujących 56 europejskich klubów karate kyokushin. Rywalizacja obejmowała 45 kategorii z podziałem na kata (12 kategorii) i kumite (33 kategorie) w grupach wagowych i wiekowych. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, którzy koordynował pracę 64 sędziów.
Ceremonię otwarcia turnieju rozpoczęto hymnem Polski. Następnie dziewczęta z sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai wykonały energetyczne pokazy taneczne i akrobatyczne.

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Konkurencje kata i kumite przebiegały równolegle na trzech matach, a strona organizacyjna była niezwykle sprawna.
Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, reprezentowało 3 zawodników startujących w konkurencji kumite : Michał Sobolak (kumite chłopcy 16-17 lat -70 kg), Michał Igielski (kumite chłopcy 14-15 lat -60kg), Michał Lisowski (kumite chłopcy 12-13 lat +55kg).

Michał Sobolak (uczeń 1. klasy Technikum nr 6 w Przemyślu) po zaciętej walce, stanął na podium turnieju, zdobywając trzecie miejsce i okazałą statuetkę. To jego pierwsza nagroda w międzynarodowej imprezie. Pozostałym zawodnikom szczęście nie dopisało. Michał Lisowski (uczeń 6. klasy SP nr 4 w Przemyślu) nie podołał pierwszej walce. Michał Igielski (uczeń 2. klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu) pokonał dwóch rywali. Oba starcia wygrał przez uzyskanie punktów technicznych, pierwsze przez waza-ari , drugie przez ippon. Kolejna walka o 3. miejsce zakończyła się niepowodzeniem.

Decyzja sędziów, korzystna dla miejscowego zawodnika, przekreśliła szansę Michała Igielskiego na możliwość udziału w walkach finałowych. Wszyscy startujący uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz prezenty.

Udział młodych reprezentantów PKKK w tej międzynarodowej imprezie to ich pierwsze doświadczenie. Jest podstawą do skrupulatnej analizy techniki walki i powodem do mobilizacji i większego wysiłku na treningach.


Inne wiadomości

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych
Wiadomości
970 views
Wiadomości
970 views

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych

af - 21/02/2018

Przemyscy radni przyjęli rezolucję, według której z niepokojem odnoszą się do informacji o pogarszaniu się jakości świadczenia usług medycznych w…

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień
Przemyśl
1948 views
Przemyśl
1948 views

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień

af - 20/02/2018

Andrea P. zadała synowi 8 ran kłutych. Od początku roku w rodzinie dochodziło do nieporozumień. Do zdarzenia doszło w sobotni…

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad
Przemyśl - okolice
1265 views
Przemyśl - okolice
1265 views

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad

af - 19/02/2018

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę mercedesy kupione w Stanach Zjednoczonych jako odpad. Łączna wartość pojazdów to 250 tys. zł.…