Zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin reprezentowali nasze miasto na międzynarodowym turnieju

26/06/2017

W dniu 17 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się 7. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ”ONE WORLD ONE KYOKUSHIN. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Do turnieju zgłoszono 501 zawodników z Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji reprezentujących 56 europejskich klubów karate kyokushin. Rywalizacja obejmowała 45 kategorii z podziałem na kata (12 kategorii) i kumite (33 kategorie) w grupach wagowych i wiekowych. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, którzy koordynował pracę 64 sędziów.
Ceremonię otwarcia turnieju rozpoczęto hymnem Polski. Następnie dziewczęta z sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai wykonały energetyczne pokazy taneczne i akrobatyczne.

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Konkurencje kata i kumite przebiegały równolegle na trzech matach, a strona organizacyjna była niezwykle sprawna.
Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, reprezentowało 3 zawodników startujących w konkurencji kumite : Michał Sobolak (kumite chłopcy 16-17 lat -70 kg), Michał Igielski (kumite chłopcy 14-15 lat -60kg), Michał Lisowski (kumite chłopcy 12-13 lat +55kg).

Michał Sobolak (uczeń 1. klasy Technikum nr 6 w Przemyślu) po zaciętej walce, stanął na podium turnieju, zdobywając trzecie miejsce i okazałą statuetkę. To jego pierwsza nagroda w międzynarodowej imprezie. Pozostałym zawodnikom szczęście nie dopisało. Michał Lisowski (uczeń 6. klasy SP nr 4 w Przemyślu) nie podołał pierwszej walce. Michał Igielski (uczeń 2. klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu) pokonał dwóch rywali. Oba starcia wygrał przez uzyskanie punktów technicznych, pierwsze przez waza-ari , drugie przez ippon. Kolejna walka o 3. miejsce zakończyła się niepowodzeniem.

Decyzja sędziów, korzystna dla miejscowego zawodnika, przekreśliła szansę Michała Igielskiego na możliwość udziału w walkach finałowych. Wszyscy startujący uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz prezenty.

Udział młodych reprezentantów PKKK w tej międzynarodowej imprezie to ich pierwsze doświadczenie. Jest podstawą do skrupulatnej analizy techniki walki i powodem do mobilizacji i większego wysiłku na treningach.

Inne wiadomości

Zapraszamy do klubu Akwarium na koncert rewelacyjnej rockowej grupy The Underground Man [video]
Informacje kulturalne
126 views
Informacje kulturalne
126 views

Zapraszamy do klubu Akwarium na koncert rewelacyjnej rockowej grupy The Underground Man [video]

af - 26/09/2017

Polsko brytyjski zespół The Underground Man wystąpi w klubie Akwarium w Przemyślu. Koncert odbędzie się w dniu 6 października. Koncert…

700 litrów włoskiego wina przejęli pogranicznicy w Korczowej
Przemyśl - okolice
132 views
Przemyśl - okolice
132 views

700 litrów włoskiego wina przejęli pogranicznicy w Korczowej

af - 26/09/2017

Chciał wywieźć na Ukrainę 702 l wina, nielegalnie przywiezionego z Włoch do Polski. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. W dniu…

Pijany kierowca TIR-a w Medyce chciał przekroczyć granicę
Przemyśl - okolice
156 views
Przemyśl - okolice
156 views

Pijany kierowca TIR-a w Medyce chciał przekroczyć granicę

af - 26/09/2017

Kierowca tira miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano go podczas przekraczania przejścia granicznego. Wczoraj po godz. 22, na…