Zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin reprezentowali nasze miasto na międzynarodowym turnieju

26/06/2017
2289 Views

W dniu 17 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się 7. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ”ONE WORLD ONE KYOKUSHIN. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Do turnieju zgłoszono 501 zawodników z Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji reprezentujących 56 europejskich klubów karate kyokushin. Rywalizacja obejmowała 45 kategorii z podziałem na kata (12 kategorii) i kumite (33 kategorie) w grupach wagowych i wiekowych. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, którzy koordynował pracę 64 sędziów.
Ceremonię otwarcia turnieju rozpoczęto hymnem Polski. Następnie dziewczęta z sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai wykonały energetyczne pokazy taneczne i akrobatyczne.

Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Konkurencje kata i kumite przebiegały równolegle na trzech matach, a strona organizacyjna była niezwykle sprawna.
Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, reprezentowało 3 zawodników startujących w konkurencji kumite : Michał Sobolak (kumite chłopcy 16-17 lat -70 kg), Michał Igielski (kumite chłopcy 14-15 lat -60kg), Michał Lisowski (kumite chłopcy 12-13 lat +55kg).

Michał Sobolak (uczeń 1. klasy Technikum nr 6 w Przemyślu) po zaciętej walce, stanął na podium turnieju, zdobywając trzecie miejsce i okazałą statuetkę. To jego pierwsza nagroda w międzynarodowej imprezie. Pozostałym zawodnikom szczęście nie dopisało. Michał Lisowski (uczeń 6. klasy SP nr 4 w Przemyślu) nie podołał pierwszej walce. Michał Igielski (uczeń 2. klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu) pokonał dwóch rywali. Oba starcia wygrał przez uzyskanie punktów technicznych, pierwsze przez waza-ari , drugie przez ippon. Kolejna walka o 3. miejsce zakończyła się niepowodzeniem.

Decyzja sędziów, korzystna dla miejscowego zawodnika, przekreśliła szansę Michała Igielskiego na możliwość udziału w walkach finałowych. Wszyscy startujący uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz prezenty.

Udział młodych reprezentantów PKKK w tej międzynarodowej imprezie to ich pierwsze doświadczenie. Jest podstawą do skrupulatnej analizy techniki walki i powodem do mobilizacji i większego wysiłku na treningach.


Inne wiadomości

Kościół św. Józefa w Przemyślu wyróżniony w konkursie “Zabytek Zadbany”
Przemyśl
555 views
Przemyśl
555 views

Kościół św. Józefa w Przemyślu wyróżniony w konkursie “Zabytek Zadbany”

af - 19/04/2018

Kościół św.Józefa w Przemyślu został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie "Zabytek Zadbany". W dniu 18 kwietnia, w Zamościu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego…

Czasowa zmiana organizacji ruchu na terenie Starego Miasta Przemyśla
Przemyśl
434 views
Przemyśl
434 views

Czasowa zmiana organizacji ruchu na terenie Starego Miasta Przemyśla

af - 19/04/2018

W związku z organizacją w dniach  28 kwietnia  i 5-6 maja Festiwalu Rowerowego "BIKE TOWN PRZEMYŚL 2018”, na terenie Starego Miasta zostanie wprowadzona…

W 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, o tamtych tragicznych wydarzeniach przypomniano także w Przemyślu
Przemyśl
423 views
Przemyśl
423 views

W 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, o tamtych tragicznych wydarzeniach przypomniano także w Przemyślu

af - 19/04/2018

W dniu 19 kwietnia przypada 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby ją uczcić, a równocześnie przypomnieć mieszkańcom Przemyśla…