Zawodnicy z 21 krajów przyjadą do Przemyśla na zawody

10 stycznia 2019

Prawie 700 zawodników będzie rywalizować w międzynarodowych zawodach badmintonowych, które odbędą się w Przemyślu i Medyce.

Międzynarodowe zawody badmintonowe rozegrane zostaną w przemyskiej hali sportowej oraz w hali w Medyce w dniach 17 – 20 stycznia. W turnieju głównym, czyli Victor Polish Junior, a także satelitarnym w Medyce, czyli Victor Polish Youth wystartuje prawie 700 zawodników. Znajdą się wśród nich badmintoniści z 21 krajów, w tym tak mocne ekipy jak Chiny w szerokim składzie 20 zawodników, czy najmocniejsza drużyna europejska – Duńczycy z wicemistrzem Europy Markusem Johannessenem.

– Część zawodników, których zobaczymy w przemyskiej hali będzie można oglądać za rok na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a na pewno za pięć lat na olimpiadzie w Paryżu. Mamy nadzieję, że również w Paryżu będziemy mogli oglądać naszego zawodnika, Patryka Kordka – mówi trener i prezes UKS „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko, dyrektor zawodów.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na te pięć dni turniejowych. Dobrze będzie wspólnie świętować dużą imprezę sportową i zobaczyć jak się gra na naprawdę światowym poziomie – dodaje prezydent Wojciech Bakun.

Na zawody zaprasza także trener UKS „Jagiellonka” w Medyce Tomasz Kordek .