27. Finał WOŚP w Przemyślu z koncertem?

09/01/2019
1339 Views

Mieszkańcy Przemyśla zastanawiają się, czy w ich mieście zostanie zorganizowana impreza towarzysząca 27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat odbywała się ona w Galerii Sanowa.

W dniu 13 stycznia br., na ulice Przemyśla wyruszy ok. 80 wolontariuszy z identyfikatorami i skarbonami WOŚP, którzy będą kwestować w godz. od 9:00 do 16:00. Osoby chcące przekazać pieniądze mogą, to zrobić również w siedzibie Sztabu przy Młodzieżowym Domu Kultury w godz. od 14:00 do 17:00. Skarbony stacjonarne znajdują się także w kilku punktach w mieście:
– SMSKurier – Grunwadzka 13,
– Hurtownia DOMET, ul. Mickiewicza 28,
– Hurtownia ANMA – ul. Węgierska 102,
– DIAMOND CLUB – ul. Prądzyńskiego 13,
– HOT’N RIDE, ul. Grunwaldzka 72.

W dniu Finału, o godz. 12:00 Przemyskie Morsy wejdą do Sanu koło MDK. Polecą także czerwone serduszka do nieba. Chcąc wesprzeć WOŚP można również wziąć udział w licytacji online gadżetów na stronie

https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=54460982&fbclid=IwAR0S3G0_qo-elICiCa3tjUuFeVIcfH4nM8RXVV54xUEHEFMW3x4KFcxCkBI

Od kilku dni mieszkańcy naszego miasta za pośrednictwem portalu społecznościowego zaczęli się dopytywać, co z imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu?

– MDK nie organizował przez ostatnie lata sztabu, a udostępniał jedynie pomieszczenia. Zbiórką również zajmowały się osoby z zewnątrz. Nikt w tym roku nie zgłosił się z zewnątrz i nie chciał podjąć tego zadania. Jeśli dyrektor i pracownicy MDK nie zdecydowaliby się, nie byłoby także sztabu, a więc żadnej zbiórki w mieście. – mówi dyrektor MDK w Przemyślu Stanisław Karszyń.

Od kilku lat impreza finałowa odbywała się w Galerii Sanowa. W tym roku tak się nie stanie, ponieważ jej data wypada w niedzielę wolną od handlu.

– Organizacją finału WOŚP zajmował się zawsze podmiot zewnętrzny. W tym roku nikt nie wystąpił z wnioskiem o jego organizację. Szukaliśmy w zasadzie na ostatnią chwilę organizatora, ale nie było zainteresowanych. Miasto nie posiadało również środków zarezerwowanych na ten cel (koszt od 50 tys. zł ). Sztab, zbiórka, wolontariusze będą. Imprezy towarzyszące raczej nie. – jeszcze podczas weekendu pisał na facebooku prezydent miasta Wojciech Bakun.

W miniony poniedziałek okazało się, że nie wszystko jest jednak przesądzone.

– Planujemy organizację koncertu w Rynku. Szczegóły są dogrywane, ale będą to zespoły lokalne – informuje rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Niedzielny koncert odbędzie się pod hasłem “Przemyscy artyści dla WOŚP”. Na scenie wystąpią: Szarotki, Trio X, Fabryka Snów, Pigs, Dj Rafał Błachut Bleiz. Gwiazda wieczoru Brown. Nie zabraknie także atrakcji towarzyszącym występom. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Inne wiadomości

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar
Wiadomości
210 views
Wiadomości
210 views

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar

af - 18/01/2019

Obywatel Niemiec próbował przemycić przez granicę alkohol i papierosy. Nielegalny towar przechwycili jednak funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. 12 stycznia,…

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest
Wiadomości
739 views
Wiadomości
739 views

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest

af - 17/01/2019

Przesunięcie przejścia dla pieszych z ul.św. Jana na ul.Glazera miało poprawić bezpieczeństwo zarówno przechodniów jak i samych kierowców. Tak jednak…

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]
Wiadomości
271 views
Wiadomości
271 views

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]

af - 17/01/2019

11 stycznia na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Przemyskiego BIG BANDU pod dyrekcją Antoniego Gurana oraz…