Zatrzymano mieszkańca Przemyśla poszukiwanego listami gończymi

Przemyscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Przemyśla poszukiwanego dwoma listami gończymi od 2017 r. Mężczyzna jest sprawcą serii włamań i drobnych kradzieży.

Listy gończe za 24-letnim mieszkańcem Przemyśla, wydał przemyski Sąd Rejonowy. Mężczyzna był świadomy tego co mu grozi i od jakiegoś czasu ukrywał się przed organami ścigania. Ustalenie miejsca pobytu mężczyzny nie było łatwe, gdyż nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, a większość czasu przebywał poza granicami Polski.

Czynności prowadzone przez policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. 24-latek został zatrzymany we wtorek, na terenie Przemyśla. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając się za swojego kolegę, posługując się w trackie legitymowania jego dowodem osobistym. Funkcjonariusze mając dokładną wiedzę, jak wygląda poszukiwany w chwili jego zatrzymania nie mieli najmniejszych wątpliwości co do jego tożsamości.

Zgodnie z dyspozycją sądu, mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi ponad 3 lata. Odpowie również za posłużenie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.