Zatrzymani przez przemyskich pograniczników za przemyt papierosów i alkoholu

30 marca 2017

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali osoby trudniące się przemytem lub dystrybucją nielegalnych towarów akcyzowych.

W dniu 27, po południu strażnicy graniczni z Korczowej przeszukali posesję znajdująca się w okolicach Radymna. Na strychu budynku mieszkalnego, w starej skrzyni ujawnili 450 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Dodatkowo na podwórku posesji, w zaparkowanych przed domem dwóch samochodach osobowych, funkcjonariusze SG znaleźli dodatkowe 370 paczek papierosów. Jednym z tych pojazdów przyjechała 42 – letnia Ukrainka, a drugim 52 – letni Polak mieszkaniec Podkarpacia, który był odbiorcą towaru. Wszyscy w tym 63 – letni właściciel posesji usłyszeli zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego. Dodatkowo obywatelka Ukrainy otrzymała decyzję zobowiązującą ją do opuszczenia naszego kraju z jednoczesnym zakazem wjazdu na pół roku. Wartość zabezpieczonych papierosów to 11 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach, na dworcu autobusowym w Przemyślu skontrolowali kierowcę autobusu kursowego. W autokarze, którym kierował zatrzymany mężczyzna, znaleziono papierosy z przemytu o wartości 8,3 tysięcy złotych. Ukryto je m.in. w tzw. minibarku, w który wyposażone są autokary dalekobieżne. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Hermanowic, również przy dworcu autobusowym w Przemyślu, skontrolowali 50 – letniego obywatela Polski, który jak się okazało posiadał przy sobie 110 paczek papierosów oraz 4 litry alkoholu – wszystko pochodzące z przemytu. Wartość ujawnionego przy 50 – latku towaru to 1600 złotych. Mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia skarbowego.

Funkcjonariusze SG z Hermanowic powyższe kontrole przeprowadzili we współdziałaniu z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei.