Zapraszamy na przemyski stadion Czuwaju na II Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego

12 lipca 2017

W niedzielę, 16 lipca br. na stadionie Czuwaj-u odbędzie się Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego, 11 -letniego przemyślanina, który walczy z nowotworem pnia mózgu.

Podczas Pikniku rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Zawalczą o niego drużyny: Eurobusu, Studia M, Prawników, Drink Team’u, Straży Pożarnej, Ratowników Medycznych, Estelar, a także drużyna Czuwaj Wiaro, która jednocześnie jest organizatorem Imprezy.

Imprezę uświetni wizyta wyjątkowych gości, wielkich gwiazd polskiego futbolu – Grzegorza Lato oraz Jana Domarskiego.

Wśród licznych atrakcji piknikowych znajdzie się: przeciąganie liny o Puchar Prezesa Czuwaj Wiaro, pokaz sprzętu służb mundurowych, Zumba dla początkujących, pokaz tańca Hip-Hop, malowanie buziek i to co nasze pociechy lubią najbardziej, czyli: dmuchańce, popcorn, wata cukrowa i pachnące smakołyki prosto z grilla.

Gry i zabawy dla dzieci prowadzone będą przez profesjonalnych animatorów pracujących na co dzień przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Przemyślu, a o oprawę muzyczną imprezy zadba Marek Hataś.

Zbiórka publiczna na cel rehabilitacji i wsparcia Szymona prowadzona będzie przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Przemyślu.

II Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.
Kiedy dowiadujesz się o chorobie dziecka przewartościowujesz swoje życie. Kiedy się okazuje, że jest to nowotwór, wydaje się, że to już koniec…W przeddzień swoich 10 urodzin, w lutym 2016 r. okazało się, że Szymon cierpi na guza pnia mózgu. Niezwłocznie przeprowadzono operację neurochirurgiczną, podczas której guz nie został usunięty z uwagi na jego lokalizację. Rozpoczęto więc proces leczenia chemioterapią, która wyniszczając komórki nowotworowe wyniszcza jednocześnie zdrowe komórki. Szymon wymaga rehabilitacji neurologicznej oraz wzrokowej, częstych wyjazdów na leczenie, wspomagające leczenie farmakologiczne. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie – mama Szymona – Ewelina.

Piknik rozpocznie się o godz.15 i potrwa do godz.20.