Zapraszamy do Hali Sportowej na eliminacje do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego

9 maja 2014

Już 18 maja w przemyskiej hali sportowej odbędą się Eliminacje Miasta Przemyśla w ramach Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. Zawody rozpoczną się o godzinie 14.

Organizatorem imprezy jest MLKS „NURT”, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zawody odbędą się w siedmiu grupach: dziewczęta i chłopcy do 13 lat, 14-16 lat, kobiety i mężczyźni 17-19, 20-39, 40-55, 56 i powyżej, osoby niepełnosprawne. Udział w nich mogą wziąć wszyscy z wyjątkiem osób grających w rozgrywkach III ligi lub wyższej. Nie dotyczy, to kategorii powyżej 40-lat i do 13 lat. Osoby chcące uczestniczyć w Olimpiadzie powinny się zgłosić o godz 14 z dokumentem tożsamości ze zdjęciem oraz z zaświadczeniem lekarskim zezwalającym na udział w zawodach.

Zawody rozgrywane będą w grach pojedynczych do 3 wygranych setów.

Do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się 18 czerwca w Łańcucie przejdą tenisiści, którzy tutaj w swoich grupach wiekowych zajmą I i II miejsce.

Zawody w Przemyślu mają na celu nie tylko wyłonienie reprezentacji miasta na zawody wojewódzkie, ale również upowszechnianie sportu wśród mieszkańców oraz popularyzację tenisa stołowego.