Przemyscy, niesłyszący tenisiści stołowi odnieśli sukces na Mistrzostwach Polski

9 maja 2014

Przemyscy tenisiści stołowi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Niedźwiadek” mogą się pochwalić sukcesem jaki odnieśli podczas Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Niesłyszących Juniorów i Seniorów. Zawody odbyły się w dniach 26-27 kwietnia w Poznaniu.

W mistrzostwach wzięło udział 110 zawodników. Tytuł mistrza Polski Niesłyszących w grze pojedynczej, w kategorii dziewcząt do lat 16 zdobyła  Sylwia Hajduk, a miejsce trzecie Karolina Kalinowska. Przemyślanki mogą się również poszczycić rywalizacją deblową, w której uzyskały drugi tytuł mistrzowski oraz drugie i trzecie miejsce w parach mieszanych.

W kategorii juniorów młodszych chłopców, do lat 16 Mirosław Raba zdobył srebrny medal w singlu i mikście oraz medal brązowy w deblu. Medalistami w grach deblowych i mikście zostali również Krzysztof Szałyga srebrnym i podwójnym brązowym Patryk Skowroński.

W kategorii juniorów starszych, do lat 19 bracia Damian i Dawid Szymulowie w grach singlowych zajęli najniższe miejsca na podium, a w grach deblowych pokonani przez zawodników kadry Polskiej zajęli miejsce drugie.

Przemyscy tenisiści trenujący pod okiem mgr Bogdana Czekańskiego zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając ich17 , 3 złote, 6 srebrnych i 8 brązowych.