Zapraszamy do Zamku Kazimierzowskiego na finał międzynarodowego projektu Brave Kids
Już jutro na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się finał projektu Brave Kids. Przedsmakiem tego wydarzenia był występ uczestników tego międzynarodowego projektu podczas niedzielnego Święta Fajki.
Podczas niedzielnego Święta Fajki, dzieci z różnych stron świata, które przyjechały do Przemyśla w ramach międzynarodowego projektu – Brave Kids wzięły udział w barwnej paradzie oraz zaprezentowały się na scenie w Rynku.
To było niezwykle barwne i radosne wydarzenie – mówi Magdalena Pardel – Trefler, organizatorka projektu Brave Kids w Przemyślu. – Młodzi artyści podczas parady pokazali swoje talenty i z dumą reprezentowali kraje, z których pochodzą. Wzbudziło to duży entuzjazm wśród publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi. Było mnóstwo pozytywnej energii. Występy te miały pokazać radość i siłę, jaką mają w sobie dzieci, niezależnie od trosk i smutnych doświadczeń, jakie je często spotykają.
Swoje umiejętności mieszkańcom Przemyśla zaprezentowali członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi – Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego Pąki z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Duży entuzjazm wzbudził również pokaz Małych Pszczółek z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido oraz ukraińskiego zespołu ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa.
Niedzielny występ był przedsmakiem tego co wydarzy się już jutro. O godz. 18 na scenie Zamku Kazimierzowskiego uczestnicy projektu Brave Kids w finałowym spektaklu zarpezentują, to czego nauczyli się podczas warsztatów artystycznych.
„Odważne dzieci” spędziły w Przemyślu w sumie dwa tygodnie. Przez ten czas nie tylko brały udział w warsztatach artystycznych, ale przede wszystkim dobrze się razem bawiły. Od samego początku wśród uczestników projektu panowała bardzo ciepła i przyjacielska atmosfera.
Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata – ich wspólne tworzenie, a przede wszystkim możliwość zaprzyjaźnienia się. Jego celem jest „oddanie głosu dzieciom”. Wiele z nich żyje na co dzień w trudnych warunkach, są ubogie, nie mieszkają z rodzicami.