ZAINWESTUJ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ I WYBIERZ POLITECHNIKĘ RZESZOWSKĄ!

30 czerwca 2020

1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpocznie rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. Wśród nowości od października 2020 roku pojawią się: inżynieria farmaceutyczna, inżynieria środków transportu, geodezja i planowanie przestrzenne, transport oraz energetyka, a także 7 kierunków w języku angielskim.

Kierunki cieszące się największą popularnością to: automatyka i robotyka, lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, a nawet finanse i rachunkowość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku i przyszłych pracodawców, chcąc spełnić oczekiwania młodych ludzi, wydziały oferują cały wachlarz kierunków niszowych. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą na stronie Uczelni w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Silną stroną Uczelni jest kadra naukowo-dydaktyczna, która łączą idee naukowe z przemysłem. Publikacje i osiągnięcia naukowe pracowników stanowią ważny wkład do współczesnych nauk technicznych, co przekłada się na praktyczny wymiar kształcenia.

Kampus Politechniki Rzeszowskiej oferuje bogate wyposażenie dydaktyczne oraz ponad 200 laboratoriów badawczych z unikatową i nowoczesną aparaturą badawczą. Ponadto Uczelnia kształci pilotów lotnictwa cywilnego (Ośrodek Kształcenia Lotniczego, Akademicki Ośrodek Szybowcowy). Pilotaż to wyjątkowa specjalność na kierunku lotnictwo i kosmonautyka, gwarantująca nieprzeciętne studia, które zdecydowanie wyróżniają się swoją ofertą na tle innych kierunków. Studia te skierowane są do osób z pasją do latania i tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z prestiżowym zawodem pilota. Szkolenia praktyczne odbywają się na terenie lotniska, należącego do Uczelni z wykorzystaniem nowoczesnych samolotów oraz symulatorów, na których można wykonać loty do niemal 120 000 lotnisk. Każdy student  ma zapewnione 150 godzin lotów w powietrzu oraz 70 godzin na symulatorze. Absolwent kończy szkolenie lotnicze z licencją pilota zawodowego CPL(A).

Politechnika Rzeszowska posiada bogatą sieć uczelni partnerskich – prawie 60 umów dwustronnych z uczelniami zagranicznymi. Program Erasmus daje możliwość podczas studiów przenieść się do ciekawych miejsc na mapie Europy i świata, pozwala poznać inne kultury, pogłębić umiejętności językowe oraz zdobyć wiedzę potrzebną do zaistnienia na rynku pracy.

Na Politechnice Rzeszowskiej aktywnie działa Biuro Karier, które stanowi pomost między studentami i absolwentami szkół wyższych a rynkiem pracy. Ponadto biuro aktywnie pośredniczy w poszukiwaniu miejsc praktyk i staży oraz przygotowuje studentów i absolwentów do skutecznego poszukiwania pracy.

Studia to też czas rozwoju osobistego i naukowego. Studenci mogą działać w ponad 60 kołach naukowych. Warto wymienić takie koła jak: Euroavia, PRz Racing Team czy Legendary Rover, których członkowie odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Bardzo aktywny jest samorząd studencki Politechniki Rzeszowskiej. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem samorządu są Rzeszowskie Juwenalia uznane dwukrotnie za jeden z najlepszych festiwali kultury studenckiej w Polsce. Na Uczelni prężnie działa Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” oraz Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej. Na studentów czeka też Radio i Telewizja Centrum, a na pasjonatów lotnictwa Akademicki Ośrodek Szybowcowy w Bezmiechowej.

Sercem Uczelni są niezmiennie studenci i miasteczko studenckie, w którym znajduje się 6 akademików dla ok. 2000 mieszkańców. Tutaj niesamowity klimat i atmosfera Politechniki, a jednocześnie kulturalna i rozrywkowa oferta Rzeszowa są na wyciągniecie ręki.

Politechnika Rzeszowska kształci generację kolejnej rewolucji przemysłowej, ludzi ery multimedialnej, twórczych i świadomych, że wiedza to wartość, a nauka potęguje możliwości. Buduj z nami swoją przyszłość!

Osoby, chcące wziąć udział w rekrutacji powinny utworzyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji. Aby dokonać rejestracji na wybrany kierunek, należy wejść na stronę rekrutacja.prz.edu.pl.

 

Artykuł sponsorowany