Zaatakował kobietę przy ul.Mickiewicza w Przemyślu

2 lutego 2018

43-letni mężczyzna zaatakował kobietę przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Wcześniej awanturował się w sklepie. Sprawca rozboju został zatrzymany, usłyszał zarzuty i pozostaje pod policyjnym dozorem.

W sobotę, 27 stycznia, przed godz. 20 patrol policji został skierowany na ulicę  Mickiewicza w Przemyślu, gdzie awanturował się mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze w rozmowie ze świadkami ustalili, że mężczyzna ten chwilę wcześniej na Placu Legionów zaczepiał kobietę, kierując do niej wulgaryzmy oraz słowa, które wzbudziły w niej niepokój. Kobieta udała się do jednego ze  sklepów, informując o całym zajściu swego brata, a ten dyżurnego przemyskiej jednostki.

Mężczyzna również udał się w tym samym kierunku co kobieta i w sklepie zaczął zaczepiać klientów i był agresywny. Długo chodził między regałami, a gdy podszedł do kasy z wybranym towarem okazało się, że nie ma pieniędzy żeby za niego zapłacić. Mężczyzna przez cały czas zaczepiał obecnych w sklepie ludzi, dlatego też obsługa poprosiła, by natychmiast wyszedł. Po chwili jednak wrócił i zaczął zaczepiać osoby robiące zakupy. Wówczas kierowniczka sklepu zareagowała bardzo stanowczo informując, że wezwie policję i wyprowadziła mężczyznę na zewnątrz.

Przed sklepem mężczyzna chwycił kobietę za ubranie i popchnął na szybę, zadając jej uderzenia w okolice klatki piersiowej, zabierał jej też telefon komórkowy. Sprawcę ujęli pozostali pracownicy sklepu.

43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W poniedziałek, 29  stycznia prokurator przedstawił 43-latkowi zarzut rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała u 36-letniej mieszkanki powiatu przemyskiego.

Do czasu zakończenia śledztwa mężczyzna ma obowiązek zgłaszać się trzy razy w tygodniu w przemyskiej komendzie. Ponadto ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.