Za łapówki chciały dostać się do Polski

10 sierpnia 2016

W ciągu minionego weekendu na przejściu granicznym w Korczowej dwukrotnie próbowano przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W piątek, 26 – letnia obywatelka Rosji oferowała strażnikowi granicznemu 100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i umożliwienie jej wjazdu na teren Polski. Kobieta posiadała tzw. wizę pracowniczą, ale pracodawca z Polski zrezygnował już wcześniej z zamiaru powierzenia jej pracy, dlatego też nie mogła ona wjechać do naszego kraju.

Następnego dnia 43 – letnia obywatelka Ukrainy próbowała wręczyć funkcjonariuszowi SG z Korczowej 50 dolarów. Łapówka miała skłonić strażnika do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Kobieta chciała przekroczyć granice na tzw. wizie krajowej, ale nie miała wymaganego przepisami ubezpieczenia medycznego. Dlatego również nie mogła wjechać do naszego kraju.

Obie kobiety przyznały się do zarzucanego im przestępstwa łapownictwa i dobrowolnie poddały karze pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby. Otrzymały również decyzje o odmowie wjazdu do Polski.