Przemyscy lekkoatleci wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

10 sierpnia 2016

Zawodnicy UKS „Tempo 5” Przemyśl wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce. Ostatecznie zajęli oni 46 miejsce wśród ponad 200 klubów.

W dniach 4-6 sierpnia, we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 1100 młodych lekkoatletów z roczników 1999 -2000 reprezentujących 250 klubów. W każdej z konkurencji rywalizowali zawodnicy, którzy na podstawie zawodów rozegranych w sesji wiosennej uplasowali się w swoich konkurencjach wśród 24 najlepszych w rankingu krajowym. Kwalifikację na Mistrzostwa Polski wywalczyła piątka zawodników UKS „Tempo 5” Przemyśl. Ich start był jednym z najbardziej udanych w historii przemyskiego klubu. Bohaterem przemyślan był Grzegorz Wójcicki – trenowany przez Marię Sugier – który w eliminacjach biegu na 800m wygrał swój przedbieg i wszedł do finału z najlepszym czasem 1,57,01min. W finale po emocjonującym biegu wywalczył brązowy medal – 1,56,24min.

Do ścisłego finału skoku wzwyż dostał się Filip Kostkiewicz – którego trenerem jest Robert Szkółka. Ostatecznie uplasował się on na bardzo wysokim 5 miejscu z wynikiem 194cm. Dużą niespodziankę sprawiły przemyskie dyskobolki Roksana Ficak i Wiktoria Górniak – trener Marek Radochoński – które do ścisłego finału weszły z siódmej i jedenastej pozycji, a w nim obie poprawiając znacznie swoje „życiówki „. Ostatecznie uplasowały się na czwartym miejscu Roksana – 36,77m i piątym Wiktoria – 36,22m.

14 lokatę z rekordem życiowym w biegu na 2km z przeszkodami /6:27,64min./ zajął Patryk Babik – trener Maria Sugier. Zawodnicy UKS „Tempo 5” wywalczyli 24pkt i zajęli w klasyfikacji punktowej 46 miejsce wśród ponad dwustu klubów.

Wyjazd na Olimpiadę był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Przemyśl oraz Przemyskiej Gospodarki Komunalnej.