Z ostatniej chwili: Jutro kolejna próba przegłosowania podwyżki podatku od nieruchomości

16 grudnia 2014

Pomimo dzisiejszej decyzji przemyskiej rady miejskiej o niepodnoszeniu stawek podatku od nieruchomości, zdziwiona wynikiem koalicja PiS – Regia Civitas nie odpuszcza i będzie próbować dzisiejszą uchwałą jednak przegłosować. Na dzień jutrzejszy została zwołana kolejna nadzwyczajna sesja, na której rada ponownie ma głosować nad tą sprawą.

Powodem powtórzenia sesji mają być wątpliwości podczas dzisiejszych głosowań. Prawdą jest, że prezydium rady wyjątkowo nie radziło sobie z policzeniem głosów. Przewodniczący podawał inne wyniki niż jego zastępcy. Głosowanie trzeba było powtarzać trzy razy.  Po sesji, triumfy święcili radni opozycji, jak się okazało nie za długo. Wieczorem pojawiła się informacja, że przewodniczący rady Władysław Bukowski zwołuje ponowną sesję nadzwyczajną na dzień jutrzejszy.

Zapytany przez Portal Przemyski przewodniczący przemyskich struktur PO Wojciech Błachowicz powiedział – To jest wielki skandal i nowa jakość PiS-u. To co dziś wyprawiało prezydium to jest kompromitacja. Pierwszy wiceprzewodniczący podawał nieprawdziwe wyniki. Przewodniczący ewidentnie sobie z całą sytuacją nie radził. Pytanie czy oni są intelektualnie niesprawni? Jeśli tak, powinni zrezygnować. Jeśli tego nie zrobią sami, my wniesiemy wniosek o odwołanie obecnego prezydium. Będziemy także zastanawiać się nad zaskarżeniem trybu zwołania ponownej sesji.