Z okazji Dnia Dziecka w przemyskiej czwórce odbędzie się piknik rodzinny

24 maja 2016

W dniu 1 czerwca przy SP nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz patrona szkoły. Po raz piąty jest on organizowany przez szkołę, Zarząd Osiedla „Salezjańskie” nr 5, a także przemyskich radnych Macieja Kamińskiego i Roberta Bala.

Do współpracy jak co roku zaproszone zostały służby mundurowe tj. Straż Graniczna, Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, Policja, Straż Miejska, które przeprowadzają pokazy i konkursy prezentujące umiejętności i sprzęt.
Ponieważ w tym roku hasło pikniku to ”Zdrowo i sportowo” dlatego do współpracy zaproszone zostały również instytucje, stowarzyszenia i firmy zajmujące się tematyką zdrowia, uprawiania sportu, rekreacji, zdrowego żywienia.

W trakcie trwania imprezy, od godz.17 będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku dzięki obecności Fundacji Przeciwko Leukemii.

Piknik adresowany jest do rodzin uczniów szkoły oraz okolicznych mieszkańców. Jego celem jest rekreacja i relaks rodzinny, integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz uśmiech dzieciaków co zawsze zawsze się udaje.
W tym dniu na dzieci czekać będą liczne atrakcje, m.in.: turnieje piłkarskie w tym drużyny dzieci oraz mecz piłki nożnej: organizatorzy – rodzice, tenis stołowy z mistrzyniami, prezentacje karate, AIKIDO, aerobik sportowy, gimnastyka artystyczna, dmuchane zjeżdżalnie, wspólne malowanie, rozgrywki szachowe, przejażdżki konne, konkursy plastyczne, pokazy drona, malowanie twarzy i paznokci, ścianka foto, koło fortuny. Na scenie wystąpią uczniowie szkoły, którzy zaprezentują liczne talenty.
Przygotowane zostaną także przez rodziców i dzieci liczne stoiska z atrakcjami. Oferta będzie bogata – ciasta, naleśniki, galaretki, lody, napoje, fontanna czekoladowa, popcorn, kiełbasa z grilla, hot dogs, różnego typu drobiazgi, biżuteria.
Dzięki licznym sponsorom i ich hojności dzieci w dniu swojego święta obdarowywane zostaną licznymi upominkami.