Wybrano nowego dyrektora przemyskiej Biblioteki Publicznej

15 kwietnia 2015

Nowym dyrektorem przemyskiej Biblioteki Publicznej został Maciej Waltoś. Kandydat ten został wybrany w wyniku drugiego konkursu, nie wiemy jednak kto poza nim ubiegał się o to stanowisko.

Dyrektorem przemyskiej Biblioteki Publicznej w wyniku drugiego przeprowadzonego konkursu został 37 -letni wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu Maciej Waltoś. Jego powołanie nastąpi oficjalnie 1 maja. Kandydat ten, brał również udział w pierwszym konkursie, jednak nie przeszedł do drugiego etapu, który wygrała największą ilością punktów Katarzyna Bednarz-Soja, długoletni pracownik przemyskiej Biblioteki. Prezydent Robert Choma nie przyjął wówczas kandydatury wskazanej przez Komisję i postanowił ponowić konkurs zmieniając w nim nieco kryteria tak aby mogło przystąpić do niego więcej osób.

Przy pierwszym konkursie nazwiska kandydatów zostały podane do opinii publicznej, przy drugim magistrat ujawnił jedynie zwycięzcę. Nie wiemy dlatego kim byli konkurenci Macieja Waltosia, wiadomo jedynie, że w drugim etapie było pięć osób a przyszły dyrektor biblioteki otrzymał największą (114)  ilość punktów.