Wstąp do armii. Dobre zarobki, stabilne warunki i żołnierska przygoda.

29 stycznia 2020

 

,,Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to kampania mająca na celu nakłonienie młodych Polaków do wstąpienia do służby wojskowej. W Przemyślu spotkaliśmy żołnierzy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jarosławiu, którzy przekonują, że zawód wojskowego to dobry wybór.

Wojskowi prowadzą swoją akcję w miejscach odwiedzanych przez młodych ludzi. We wtorek był to Plac Niepodległości, od środy żołnierze będą w okolicach sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej.

Major Damian Bytner w prosty i przejrzysty sposób przedstawia zalety wstąpienia do ,,woja”. Wojsko Polskie to solidny, pewny pracodawca. Młody, początkujący żołnierz dostanie na starcie około 2500 złotych ,,na rękę”, a potem, wraz z wysługą lat i awansami zarobki rosną. Do tego dochodzi dodatek mieszkaniowy, pozwalający się lepiej zagospodarować  żółnierzowi. Po 25 latach służby, wojskowy ma prawo do emerytury- w  wieku czterdziestuparu lat można się więc cieszyć dużą ilością wolnego czasu. Niebagatelnym motywem może być przygoda żołnierska dla tych, którzy cenią sobie adrenalinę w życiu.

Warto dodać, że w tym roku żołnierze Wojska Polskiego mają otrzymać podwyżki. Według danych Ministerstwa Obrony Narodowej średnie wynagrodzenie w WP wynosi 6100 złotych. Dobre perspektywy rysują się też dla tych żołnierzy, którzy posiadają wyższe wykształcenie i znają język angielski- przed nimi otwiera się ścieżka awansów oficerskich.    

Wojsko potrzebuje nowych żołnierzy. Kampania ma zachęcić młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym, we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.