Wojewódzki Szpital w Przemyślu zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne w dniu 26 marca

15 marca 2018

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu podejmuje szereg działań na rzecz wczesnej diagnostyki onkologicznej. Jednym z nich jest umożliwienie przeprowadzenia przesiewowego badania cytologii szyjki macicy. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Badania realizowane będą w Poradni Ginekologiczno – Położniczej Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu przy ul. Sportowej 6, II piętro pokój nr 205 w dniu 26 marca w godz. od 7:30 – 18:00 po wcześniejszej rejestracji zgodnie z terminarzem.

Limit miejsc ograniczony.
Rejestracja pod numerem telefonu 575 939 497 w dniach od 21-23 marca
w godz. od 8:00-10:00. Przygotowanie jak do standardowego badania ginekologicznego. Badanie najlepiej wykonać pomiędzy 10-20 dniem cyklu. Badanie jest bezbolesne.

W Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. Nowotwór co roku zbiera potężne żniwo, tylko dlatego, że kobiety zapominają o badaniu cytologicznym, które trwa zaledwie 50 sekund. Pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega ono na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Pobrany materiał jest badany pod mikroskopem w kierunku nieprawidłowych komórek.    NIE CZEKAJ DŁUŻEJ, WEŹ UDZIAŁ !