Wojciecha Błachowicza poparli kontrkandydaci oraz prezydent Rzeszowa

21 listopada 2014

Wojciech Błachowicz ubiegający się o stanowiska prezydenta Przemyśla w drugiej turze wyborów otrzymał poparcie ze strony swoich dotychczasowych kontrkandydatów Rafała Oleszka i Błażeja Wilka. W dniu dzisiejszym podpisali oni porozumienie zawierające realizację wspólnego programu wyborczego.

Wojciech Błachowicz podpisał porozumienie z Rafałem Oleszkiem i Błażejem Wilkiem dotyczące realizacji wspólnego programu w przypadku objęcia przez niego stanowiska prezydenta Przemyśla. Jak powiedział kandydujący główną przesłanką do zawarcia tego porozumienia były podobne punkty programów wyborczych. Pierwsza tura wyborów pokazała, że mieszkańcy już nie chcą Roberta Chomy, potrzebują zmian.

W poczuciu odpowiedzialności apeluję do wszystkich mieszkańców by zagłosowali na Wojciecha Błachowicza. On jest gwarantem zmian, które pozwolą miastu się rozwijać mówił podczas konferencji Rafal Oleszek. Wspólne punkty programowe komitetu Przyszłość Przemyśla i PO, to sprowadzenie nowych inwestorów, a tym samym utworzenie nowych miejsc pracy, systematyczne spłacanie zadłużenia miasta. Nie będą również podnoszone ponad inflację ceny wody, ścieków i wywozu śmieci.

[adrotate group=”9″]

Błażej Wilk przyznał, że mimo braku sukcesu Nowej Prawicy w wyborach, ugrupowanie stara się dalej realizować część swojego programu, w inny już sposób. Pomimo, że w swojej kampanii Wilk krytykował zarówno Roberta Chomę jak i Wojciecha Błachowicza, to jednak w tym drugim kandydacie widzi jakąś nadzieję na zmiany. W przypadku prezydentury członka PO będą realizowane ich wspólne punkty programowe, takie jak ochrona przemyskich kupców (Plac Rybi nie zostanie sprzedany pod galerię, nie nastąpi zamknięcie Zielonego Rynku ani podniesienie składek za jego użytkowanie ), wspierana będzie budowa ścieżek rowerowych tuż przy Sanie, a także realizacja kilkudniowych festiwali z udziałem tutejszych artystów.

Do oddania głosów na Błachowicza przekonywał również jego partyjny kolega Piotr Tomański. Podkreślał, że wierzy, że Przemyśl może rozwijać się równie dynamicznie jak Rzeszów. A słuszność tej kandydatury popiera sam prezydent stolicy województwa Tadeusz Ferenc.

Wojciech Błachowicz prowadził również rozmowy z pozostałymi kandydatami. Jedyną osobą, która nie przyjęła propozycji spotkania okazał się Władysław Bukowski. W dniu dzisiejszym decyzję w tej kwesti podejmie SLD. W trakcie są rozmowy z Mirsławem Majkowskim. Jak zapewnia Błachowicz, jest sporo przestrzeni, w której mogliby wspólnie działać. Partyjność ma tutaj drugorzędne znaczenie, gdyż interesy mają być dla dobra wspólnego miasta. Podczas spotkania Błachowicz zdecydowanie zaprzeczył pogłoskom na temat jego rozmów z Robertem Chomą. W przypadku wygranej kandydata PO, nie przewiduje on żadnej współpracy z z obecnym prezydentem, będzie on jedynie radnym, na pewno nie zasiądzie ani w samym urzędzie miasta jak i w żadnej spółce miejskiej. Kwestia ta została również zapisana w dzisiejszym porozumieniu, bo jak podkreślają wszyscy zgodnie zależy im na odsunięciu obecnego włodarza od jakiejkolwiek formy rządzenia w tym mieście. Błachowicz zapewnił, że nie przewiduje żadnych radykalnych zmian na stanowiskach urzędniczych, a jedynie restrukturyzację, która jest potrzebna, pracownicy, którzy są kompetentni oraz posiadają wiedzę pozostaną. Pracowałem w urzędzie, znam wartość jego pracowników i na pewno nie będzie żadnych czystek.

Porozumienie pomiędzy ugrupowaniami nie zawiera kwestii, kto miałby objąć funkcję zastępcy prezydenta. Zarówno Oleszek jak i Wilk pomimo przegranej nie zamierzają zmieniać ugrupowania.