Wodny plac zabaw w Przemyślu. Prawdopodobne otwarcie jeszcze przed wakacjami

1 kwietnia 2015

Już podczas najbliższych wakacji dzieci będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw, który powstaje przy ul.Sanockiej w Przemyślu. W przyszłości w miejscu tym pojawią się również baseny zewnętrzne oraz kryta pływalnia. Powstający kompleks jest jedną z przedwyborczych obietnic prezydenta Roberta Chomy.

Ośrodek powstaje, obok dolnej stacji wyciągu narciarskiego. Obecnie plac budowy w niczym jeszcze nie przypomina finalnego efektu. Realizowana obecnie inwestycja jest pierwszą częścią większego przedsięwzięcia „Budowa basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Wykonawcą tego etapu jest firma PROBUD z Przemyśla. Sam wodny plac zabaw będzie miał powierzchnię ok 440 m kw., wraz z nim utworzony zostanie tradycyjny plac zabaw oraz siłownia na wolnym powietrzu. Powstanie również budynek zaplecza sanitarno-szatniowego, a także otwarte natryski. Wodny plac zabaw będzie podzielony na 3 grupy tematyczne, dla dzieci najmłodszych, strefę rodzinną, strefę nastolatków. Wśród nich znajdą się gejzery ziemne, fontanny, tryskające pętle czy też inne o intrygujących nazwach, jak „wodna galaretka” czy „owad wodny”.

bud_01

To z pewnością nowa jakość w architekturze miejskiej, a przede wszystkim ogromna atrakcja dla najmłodszych, która pozwoli rodzinom z dziećmi i młodzieży spędzić ciekawe i bezpiecznie upalne dni w mieście. Z pewnością podobnej oferty letniej dla przemyślan i turystów brakowało dotąd w Przemyślu. Warto dodać, że podobnych rozwiązań jest w Polsce zaledwie kilka, mi.in. w Tychach mówi rzecznik UM Witold Wołczyk.

bud_02

Z wodnego placu zabaw będzie można korzystać już podczas tych wakacji. Na jego realizację Urząd Miasta przeznaczy ponad 2,3 mln zł. Kolejne etapy przedsięwzięcia będą realizowane w kolejnych latach po zabezpieczeniu pieniędzy w budżecie Miasta na ten cel. W dalszych etapach ma powstać w tym miejscu również kompleks basenów zewnętrznych i krytej pływalni.