Wizyta ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka w Przemyślu [Galeria zdjęć]

4 października 2017

W środę, 4 października minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak otworzył nowy budynek w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Budynek będący garażem, myjnią i warsztatem naprawczym powstał w ramach Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020.

Podczas środowej wizyty w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu minister Mariusz Błaszczak odznaczył 70 strażaków i pracowników cywilnych z naszego województwa.

Chciałbym Państwu podziękować za codzienną służbę. To Państwa profesjonalizm, zaangażowanie, zapał, ofiarność stanowią o tym, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie w sytuacji kryzysowej, trudnej. Można na was polegać. Przekonaliśmy się o tym, chociażby kilka tygodni temu, gdy północna część naszego kraju została dotknięta nawałnicami. Wtedy strażacy byli pierwsi aby nieść pomoc poszkodowanym. Trudno sobie wyobrazić system ratowniczy w Polsce bez waszego zaangażowania. Mówię o strażakach z PSP, ale także jestem wdzięczny ochotnikom za to że zawsze są na miejscu wtedy, kiedy są potrzebni. Moim zadaniem jako ministra MSWiA jest zapewnienie Państwu dobrych warunków codziennej służby. Stąd też z wielką satysfakcją oddajemy dziś do użytku ten obiekt, który będzie służył strażakom, ale który daje również gwarancję tego, że warunki waszej służby mogą być lepsze. – powiedział w Przemyślu minister Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak wręczył także medal Młodego Bohatera Mateuszowi Krulowi z Rzeszowa. W styczniu br. 14-letni chłopiec uratował tonącego mężczyznę, który wskoczył do wody chcąc ratować swojego psa.

Postawa Mateusza jest godna najwyższej pochwały. Kiedy zobaczył, że dzieje się komuś krzywda, pomógł, nie przeszedł obok, uratował życie drugiego człowieka. Chciałem też bardzo serdecznie pogratulować i podziękować rodzicom Mateusza oraz szkole za wychowanie. Mateusz dowiódł, że szanuje innych, że jest gotowy nawet ryzykując własne bezpieczeństwo pomagać tym, którzy pomocy potrzebują. – powiedział M. Błaszczak.

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu komendanci wojewódzcy Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przedstawili szefowi MSWiA inwestycje realizowane w regionie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Program Modernizacji Służb Mundurowych, to program określony na 4 lata, w wyniku, którego do PSP trafi prawie miliard złotych na nowoczesny sprzęt, infrastrukturę.

Anna Fortuna

no images were found