Wielkie perspektywy dla Przemyśla. Premier Morawiecki odwiedził nasze miasto.

9 października 2019

 

We wtorek w Przemyślu przebywał premier Mateusz Morawiecki. Podczas swej wizyty szef rządu odwiedził Pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia w Przemyślu, spotkał się z mieszkańcami  i aktywem Prawa i Sprawiedliwości w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej oraz uczestniczył w konferencji prasowej na peronie dworca kolejowego.

To właśnie tam padły najistotniejsze zapowiedzi nowych inwestycji w Przemyślu, jakie mają zostać zrealizowane w przypadku utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość. Premier obiecał utworzenie w Przemyślu wielkiego portu logistycznego PKP Cargo Terminale, który wykorzystywać będzie przygraniczne połozenie naszego miasta i m.in. łączyłby transport kolejowy z ruchem TIR-ów. Inwestycja ma dać kilkaset nowych miejsc pracy, w tym dla wysoko wyspecjalizowanej kadry.

Oprócz tego premier Morawiecki zapowiedział budowę zachodniej obwodnicy miasta w ramach projektu Sto obwodnic. Obwodnica miałaby odciążyć centrum miasta od ruchu ciężarowego i pobudzać ruch turystyczny.

Mateusz Morawiecki wskazywał, że o rozwiązaniach  dla rozwoju Przemyśla i Bieszczadów często dyskutował z marszałkiem Markiem Kuchcińskim.

Więcej w nagraniu.

 

 

Zdjęcie Krystian Maj, KPRM

Film KPRM