Wicepremier Gowin na przemyskim Rynku

8 października 2019

Na Rynku w Przemyślu odbyła się dzisiaj (8 października) konferencja prasowa wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, w towarzystwie kandydatki z listy PiS, Doroty Łukaszyk. Obaj panowie mówili o potrzebie przywrócenia Przemyślowi jego dawnego blasku i  wyższego statusu poprzez dodatkowy impuls do rozwoju.

 Wicepremier Gowin, dziękując prezydentowi Bakunowi za „deklarację zbieżności poglądów”, zapowiedział w przypadku wygrania wyborów i kolejnej kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy, zdecydowaną pomoc dla Przemyśla m.in. poprzez deaglomerację i decentralizację części urzędów.

 Rzeczywiście uważamy, że takie miasta jak Przemyśl powinny mieć przywrócony swój blask, powinny na powrót stać się kołem zamachowym rozwoju Polski. I myślę, że w tych sprawach potrzebne jest połączenie wysiłków władz samorządowych na czele z prezydentem miasta i władz centralnych, polskiego rządu. Mówiąc krótko, Polska potrzebuje pomysłu na Przemyśl. Chcemy zadeklarować w imieniu rządu zjednoczonej prawicy, ale także w imieniu naszej kandydatki do Sejmu, pani Doroty Łukaszyk, że takie zadanie stawiamy sobie do wykonania i do zrealizowania w następnej kadencji – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin.

 Prezydent Bakun, spytany czy też popiera kandydatkę z listy Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedział:

 Zawsze mówiłem, że my jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi. To znaczy, że my nie chcielibyśmy tworzyć żadnych sztywnych koalicji i chcemy działać dla dobra Przemyśla. I powiem tak, z każdym, kto wyraża chęć współpracy, i wyraża swoją wolę działania na rzecz miasta – będzie nam po drodze.

 Z  powyższych wypowiedzi nasuwa się oczywisty wniosek, że w przypadku kolejnej kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy dojdzie we władzach Miasta Przemyśla do powstania nowej „stosownej” koalicji.

( jb)