Weekendowe przemyty na przejściu granicznym w Korczowej

5 maja 2015

Podczas majowego weekendu na przejściach granicznych z Ukrainą udaremniono kolejne próby przemytu. Tym razem wśród zatrzymanych towarów znalazły się nie tylko papierosy, ale i również środki ochrony roślin.

W piątek, 1 maja, na przejściu granicznym w Korczowej celnicy podczas kontroli autokaru jadącego do Pragi znaleźli 1079 paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Do kontrabandy ukrytej w podwójnej ściance za lodówką przyznała się podróżująca autokarem kobieta. Na poczet grożącej jej kary grzywny wpłaciła 10 tys. zł.

Na tym samym przejściu, w nocy z piątku na sobotę, w kolejnym autokarze znaleziono 1140 paczek papierosów, tym razem ich właścicielem okazał się kierowca będący obywatelem Mołdawii.. Nielegalny towar ukryto w podłodze pojazdu oraz w bagażu. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i wpłacił 12 tys. zł.

W niedzielę, w samochodzie na ukraińskich numerach rejestracyjnych celnicy wykryli środki ochrony roślin. Przewożąca je kobieta nie zgłosiła ich do kontroli, nie posiadała również zezwolenia na ich przewóz. Na poczet kary grzywny obywatelka Ukrainy uiściła 500 zł.