Według prokuratury zakłócali ubiegłoroczną Panachydę. Teraz dostali zarzuty

7 lipca 2017

Do Sądu Rejonowego w Przemyślu wpłynęło oskarżenie przeciwko dwudziestu osobom zakłócającym w roku 2016 Panachydę.

W dniu 26 czerwca 2017 r. prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko dwudziestu osobom, które w roku ubiegłym zakłóciły greckokatolicką procesję w naszym mieście.

Oskarżeni znieważali słowami wulgarnymi, powszechnie uznanymi za obelżywe grupę ludności uczestniczącą w procesji z powodu ich ukraińskiej przynależności narodowej oraz przemocą polegającą na wtargnięciu i przytrzymywanie ustalonych co do tożsamości osób, znajdujących się na czele procesji, uniemożliwili ustalonym 27 uczestnikom dalszy przemarsz – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska.

Dodatkowo Piotr B., Piotr L., Maciej K., Adrian M. i Grzegorz N. oskarżeni zostali o dokonanie uszkodzenia ciała Zenona K., uderzając go i szarpiąc spowodowali u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia i sińca lewego przedramienia oraz otarć naskórka ramienia prawego.

Piotr L., Kamil Ch. i Adrian P. z powodu ukraińskiej przynależności narodowościowej naruszyli nietykalność cielesną Piotra K., uderzając go oraz kopiąc i szarpiąc za ubranie.

Anna Fortuna