W tym roku Orkiestra zagrała w Przemyślu nie na Rynku, a w Galerii Sanowej

11 stycznia 2016

Ponad 50 tys. złotych zebrali wczoraj wolontariusze WOŚP zbierający pieniądze na terenie Przemyśla. Dochód z tegorocznej zbiórki przeznaczony jest na sprzęt podstawowy dla oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

W tym roku w Przemyślu finał odbył się w Galerii Sanowej, gdzie przez cały dzień trwały imprezy związane z Orkiestrą. Jak w poprzednim roku odbył się biegiem WOŚP, zorganizowany przez Przemyski Klub Biegacza. Finałem imprezy był koncert zespołu Mr. Pollack i pokaz sztucznych ogni w ramach Światełka do Nieba.

ork_01

Pewne kontrowersje wzbudziła decyzja nieorganizowania finału, jak dotychczas na przemyskim Rynku, zwłaszcza że zbiegła się ona z zmianą władz w Polsce na niechętne Orkiestrze i Jurkowi Owsiakowi Prawo i Sprawiedliwość. Jednak jak zapewnia główny organizator przemyskiej edycji, dyrektor MDK Stanisław Karszyń, decyzja o organizacji imprezy wyłącznie w Galerii zapadła jeszcze w październiku, była oparta na doświadczeniu poprzednich lat oraz nie miała żadnych politycznych podtekstów.