W tę sobotę na godzinę zgasną światła w najważniejszych przemyskich obiektach

21 marca 2017

Już w najbliższą sobotę Przemyśl przyłączy się do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Na te symboliczne sześćdziesiąt minut wygaszone zostaną oświetlenia trzech charakterystycznych obiektów w naszym mieście.

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązującym do ogłoszonego przez Sejm Roku Rzeki Wisły. O godz. 20.30 w sobotę 25 marca w całej Polsce w tym i w Przemyślu zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony Wisły w jej naturalnej postaci. W naszym mieście wygaszone zostaną oświetlenia trzech charakterystycznych obiektów: Zamku Kazimierzowskiego, Wieży Katedralnej oraz Mostu Brama Przemyska. Do akcji mogą się przyłączyć również indywidualnie mieszkańcy Przemyśla i instytucje działające w mieście. Na stronie godzinadlaziemi.pl organizatorzy zachęcają do złożenia podpisu pod petycją w sprawie obrony Wisły i sprzeciwienia się planom uczynienia z niej autostrady wodnej.

W zeszłym roku w akcji Godzina dla Ziemi WWF udział wzięli mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast.