W Przemyślu zarekwirowano sześć nielegalnych automatów do gier

27 kwietnia 2016

Sześć „jednorękich bandytów” zatrzymali podczas wspólnych działań funkcjonariusze Urzędu Celnego w Przemyślu oraz Komendy Miejskiej Policji. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Policjanci i celnicy prowadzili wspólne działania kontrolne na terenie Przemyśla, podczas których zarekwirowali sześć nielegalnych automatów do gier. Maszyny znajdowały się w dwóch lokalach gastronomicznych na terenie miasta . Urządzenia działały wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. „Jednoręcy bandyci” trafili do magazynu Służby Celnej, która prowadzi dalsze postępowania w tych sprawach.
Zwalczając szarą strefę w zakresie gier hazardowych w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej w województwie podkarpackim zatrzymali 1580 automatów do gier. W samym tylko Przemyślu i terenie powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz przeworskiego Służba Celna przeprowadziła w ubiegłym roku blisko 200 kontroli skutkujących zatrzymaniem 389 automatów.

Od początku tego roku funkcjonariusze Urzędu Celnego w Przemyślu podczas 44 działań kontrolnych zatrzymali 75 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W samym tylko kwietniu br. celnicy z przemyskiego urzędu celnego dostarczyli do magazynów Służby Celnej 17 automatów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji.