W Przemyślu powstanie nowy gmach sądu. Imponujący.

20 listopada 2019

Już niedługo przemyska siedziba sądu rejonowego zostanie powiększona o nowy budynek, który powstanie na działkach przy ulicy Mickiewicza 14 oraz przy ulicy Tuwima, w miejscu gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw. Właśnie wybrano ofertę wykonawcy na budowę nowego gmachu. Konkurs wygrała firma KARPAT-BUD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Głogowa Małopolskiego, która wybuduje obiekt za 54 miliony złotych. Oferta drugiego oferenta-firmy Baudziedzic (również z Głogowa Małopolskiego)- została odrzucona.

Nowy budynek ma mieć cztery piętra nadziemne o wysokości 17 metrów i dwa podziemne. Ma być także połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem sądu przy ulicy Mickiewicza. W nowym gmachu znajdą się sale rozpraw, archiwum, administracja oraz pomieszczenia techniczne.

Obiekt będzie wyposażony w windy i platformy dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie na warunki przemyskie okazały- jego planowana powierzchnia to ponad 7000 metrów kwadratowych.

Oprócz budowy nowego budynku zamówienie przewiduje zagospodarowanie terenu wraz z drogami wewnętrznymi, parkingami, układem ścieżek pieszych, budową zjazdu i przebudową sieci gazowej i ciepłowniczej. W myśl specyfikacji zamówienia wykonawca ma 42 miesiące na postawienie budynku. Na zdjęciu powyżej widnieje wizualizacja gmachu sądu załączona do dokumentacji przetargowej.