Podwójny morderca i papierosy

19 listopada 2019

18 listopada był pracowitym dniem dla pograniczników na przejściu granicznym w Korczowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujęli mordercę i zatrzymali przemyt papierosów.

32- letni Ukrainiec był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z podejrzeniem podwójnego zabójstwa dokonanego kilkanaście godzin wcześniej na terenie Czech. Podejrzany nie spodziewał się, że do zatrzymania dojdzie tak szybko- w chwili ujęcia był zaskoczony, i mimo, iż zachodziła obawa że jest uzbrojony, nie stawił żadnego oporu.

Do zatrzymania doszło w autokarze rejsowym, który jechał z czeskiej Pragi do Kijowa. Stolica Czech to popularne miejsce pracy i życia Ukraińców, którzy masowa podejmują w tym mieście pracę. Podejrzany o podwójne morderstwo mężczyzna jest w dyspozycji przemyskiej prokuratury i oczekuje go teraz ekstradycja.

Tego samego dnia na przejściu ujawniono prób przemytu 2,5 tysiąca paczek papierosów o szacunkowej wartości 33 tysięcy złotych, które podróżowały ukryte w ciężarówce wiozącej płyty wiórowe. 42-letni Ukrainiec, który kierował pojazdem przyznał się do winy i czeka go sprawa karno- skarbowa.

zdj.KAS