W Przemyślu powstanie Centrum Rozwoju Badmintona

29/12/2017
2275 Views

Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu powstanie nowoczesna hala sportowa. Zostanie ona wybudowana w ramach zadania inwestycyjnego „Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu”.

W dniu 22 grudnia br., prezydent Przemyśla Robert Choma podpisał z Jackiem Ruparem, właścicielem F.H.U.P. „DOMREX” umowę na realizację budowy obiektu.
Budowa hali sportowej w ramach budowy Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Budynek sali zostanie dobudowany do środkowego skrzydła budynku szkoły, w jego wschodniej części, na terenie istniejącego boiska asfaltowego.

W budynku sali zaprojektowano arenę sportową, pomieszczenia trenerów, magazyn sprzętu sportowego, ogólnodostępne sanitariaty – w tym dla osób niepełnosprawnych oraz dwa zespoły szatniowo-sanitarne, komunikację z windą i galerię widokową.

W układzie areny sportowej zaprojektowano boiska do badmintona, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

Zaprojektowany obiekt w zakresie wymiarów, wysokości i zastosowanego oświetlenia jest w pełni przystosowany i odpowiedni do dyscypliny sportowej, jaką jest badminton. Jest on zgodny z normami Polskiego Związku Badmintona, dlatego też obiekt ten będzie wykorzystywany przede wszystkim do tej dyscypliny sportowej, ale i również do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych i organizacji zawodów z innych dyscyplin sportowych. – mówi Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta.

Obiekt będzie również wykorzystywany do organizacji obozów szkoleniowych dla kadry wojewódzkiej i kadry Polski w kategoriach U-9 do U-19, organizacji rozgrywek ligowych w ramach ligi Polskiego Związku Badmintona, w tym rozgrywek Ekstra Ligi Badmintona, organizacji turniejów i rozgrywek szkolnych i pokazowych w zakresie badmintona.

Budowa tej hali nie byłaby możliwa bez udziału Polskiego Związku Badmintona. Dzięki niemu zadanie otrzymało dofinansowanie z ministerstwa w wysokości 42%.
W dniach od 18 do 21 stycznia w przemyskiej hali POSiR odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Victor Polish Junior 2018. Zawodnicy z całego świata będą walczyć o jak najlepszy ranking na Mistrzostwa Europy Juniorów w Talinie we wrześniu przyszłego roku. To niezwykłe wydarzenie jest jednym z najważniejszych turniejów badmintonowych w tej części Europy. Do udziału w Victor Polish Junior 2018 zgłosiło się ok. 160 najlepszych badmintonistów z całego świata, w tym m.in. ze Szwecji, Finlandii, Chorwacji, Japonii, Hiszpanii, Indii, Izraela, Salwadoru, Bułgarii, USA, Turcji, Kanady, Rumunii.

Dyscyplina rozwija się i wszyscy od nas wymagają obiektów, które będą spełniały warunki, w których będzie można organizować turnieje, zgrupowania kadr na najwyższym polskim i światowym poziomie. Nasz poziom sportowy bardzo się podnosi od roku 2013, kiedy udało nam się zdobyć z młodzikami mistrzostwo Polski. Jest to jedno wielkie pasmo sukcesów uwieńczone przywiezionymi w zeszłym tygodniu 6 medalami z mistrzostw Polski. Od pewnego czasu jesteśmy zauważani na rynku badmintonowym w Polsce i w Europie. – mówi Dariusz Stańko, prezes i trener UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl.

Wartość inwestycji to 7 639 208, 52 zł. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 3 200 000 zł, w ramach Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2017.

Anna Fortuna

Fot. Agata Czereba

Inne wiadomości

Zaatakował żonę młotkiem, ale zamiast za kratki prawdopodobnie trafi do szpitala psychiatrycznego
Wiadomości
279 views
Wiadomości
279 views

Zaatakował żonę młotkiem, ale zamiast za kratki prawdopodobnie trafi do szpitala psychiatrycznego

af - 14/12/2018

Zaatakował kobietę młotkiem. Zamiast za kratki trafi do szpitala psychiatrycznego. 3 grudnia 2017 r., w jednym z domów przy ul.…

Przypomniały o 100 -leciu odzyskania praw wyborczych przez Polki [zdjęcia]
Wiadomości
312 views
Wiadomości
312 views

Przypomniały o 100 -leciu odzyskania praw wyborczych przez Polki [zdjęcia]

af - 14/12/2018

W tym roku obchodzimy 100 -lecie odzyskania przez Polki praw wyborczych. O tym wyjątkowym wydarzeniu przypominała mieszkankom naszego miasta europosłanka…

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Wiadomości
375 views
Wiadomości
375 views

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy

af - 14/12/2018

16 grudnia od godziny 13:00 Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na XVIII Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane…