Pijany mieszkaniec powiatu przemyskiego znieważył policjanta

30 grudnia 2017

Kierowca bmw uszkodził drzwi wejściowe do sklepu oraz zaparkowany przy sklepie pojazd. Mężczyzna był bardzo agresywny wobec interweniujących policjantów.

W minioną niedzielę, przed godz. 17 pod sklep w Kalnikowie przyjechał awanturujący się kierowca bmw. Mężczyzna uszkodził drzwi prowadzące do sklepu. Według świadków mógł być on pod wpływem alkoholu dlatego też odebrano mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę. Mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi, miał napady złości i agresji, wykrzykiwał niezrozumiałe słowa oraz liczne wulgaryzmy, a także nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Odmówił również podania swoich danych osobowych przez cały czas zachowując się arogancko. Ponadto świadkowie wskazali, że mężczyzna podczas awantury uszkodził lusterka w zaparkowanym pod sklepem osobowym oplu.

Awanturnik został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Policjanci ustalili jego tożsamość, okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego też przewieziono go do szpitala w Przemyślu celem pobrania krwi do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Podczas jazdy do szpitala 24-latek uderzał głową w ściany radiowozu, kopał po nich powodując uszkodzenia w przedziale dla osób zatrzymanych. W trakcie pobierania krwi mężczyzna szarpiąc się i wyrywając, kopnął w głowę policjanta, przez cały czas mu ubliżając i grożąc.

Policjanci ustalili, że 24-latek z Przemyśla miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 24-latkowi kilku zarzutów. Dotyczą one kierowania w stanie nietrzeźwości, wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

24-latek odpowie również za uszkodzenie radiowozu i samochodu marki opel vectra.