W Przemyślu powstała pierwsza na Podkarpaciu komora hiperbaryczna [artykuł sponsorowany]

14 czerwca 2017

Przedłuża młodość, przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm, wspomaga gojenie ran – to tylko niektóre właściwości leczniczego działania terapii tlenem. W Przemyślu powstał pierwszy na Podkarpaciu gabinet z komorą hiperbaryczną „Zdrowy Tlen”.

„Zdrowy Tlen – Gabinet Tlenoterapii” mieszczący się przy ul. 3 -go Maja 23 w Przemyślu to pierwsze miejsce z komorą hiperbaryczną na Podkarpaciu. Terapia oferowana w nim jest dla osób w każdym wieku. Pojedyncza sesja trwa 60 min., a już po kilku odczujemy różnicę przede wszystkim wydolnościową.

Tlenoterapia Hiperbaryczna jest jedną z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Podczas zabiegu w komorze pacjent oddycha prawie 100 % tlenem w podwyższonym ciśnieniu co sprawia, że przenika on tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać, więc nie tylko do krwinek czerwonych, ale również jego stężenie zwiększa się w układzie limfatycznym, płynie mózgowo rdzeniowym i osoczu.

Lecznicze działanie tlenu ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Pomaga w leczeniu autyzmu i porażenia mózgowego dziecięcego pobudzając uśpione komórki mózgowe do pracy oraz zmniejszając stan zapalny. Na całym świecie stosowanie terapii hiperbarycznej u dzieci chorych na autyzm cieszy się wielką popularnością. W bardzo dużej ilości przypadków przywraca umiejętność mowy, skupiania się, a także nauki. Poprawiają się zachowania i ogólny stan dziecka.

Liczne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że tlenoterapia znacznie poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu i poprawia jakość snu.

Wpływa na choroby neurologiczne takie jak: udar mózgu, stwardnienie rozsiane, chorobę alzheimera, parkinsona, a także urazowe uszkodzenie mózgu. Dostarczony do organizmu tlen ożywia uśpione neurony, pobudza je i przywraca ich funkcjonowanie, a przy tym sukcesywnie uaktywnia pracę całego systemu nerwowego.

Tlenoterapia hiperbaryczna ma również szerokie zastosowanie w dermatologii poprzez leczenie łuszczycy, trądziku. Zabiegi przyczyniają się do poprawy kondycji skóry i odnowy naskórka, co jest również istotne w przypadku trudno gojących się ran powstałych na skutek cukrzycy(stopa cukrzycowa), oparzenia, przeszczepów skóry, a także tych powstałych po cesarskim cięciu. Podczas zabiegów w komorze ośmiokrotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych we krwi dzięki czemu naturalna regeneracja przebiega znacznie szybciej.

Sposób na przedłużenie młodości jest prosty: więcej tlenu. Terapia hiperbaryczna wpływa na odmładzanie i odchudzanie, spowalnia procesy starzenia się skóry, regenerację nabłonka oraz zmniejszenie tempa procesów degeneracyjnych w ustroju. Tlenoterapia znacznie przyspiesza metabolizm co ciekawe jeden zabieg w komorze hiperbarycznej pozwala spalić 500 kcal. Ten fakt powinien szczególnie zainteresować zarówno panie jak i panów dbających o siebie.

Palisz papierosy, pijesz alkohol, jesteś po całonocnej imprezie ? Wybierz się do nas do Gabinetu Tlenoterapii „Zdrowy tlen” odtruć organizm, a wychodząc stąd poczujesz się pełen energii i wigoru. Zapraszamy także osoby zajmujące się na co dzień biznesem, pracujące w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, poddane działaniu stresu – zachęcają do skorzystania z zabiegów właściciele gabinetu w Przemyślu.

W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych, terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej.

Tlenoterapia hiperbaryczna stosowana przez odpowiednio wyszkolony personel jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu. Są to: zapalenie zatok obocznych nosa, ostre schorzenia uszu, drgawki, leczenie cisplatyną, wysoka temperatura, odma płuc, zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego, zapalenie nerwu wzrokowego, ciąża, rozrusznik serca, choroby płuc z retencją dwutlenku węgla, krwotok.

Na terapię umówić się możemy osobiście bądź też telefonicznie ( tel. 888 313 444 ), od pon. do sob., w godz.10 -18, ale istnieje również możliwość dostosowania terminu do indywidualnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że idąc na zabieg z dzieckiem, wraz z nim wejdziemy do komory, a zapłacimy tylko za zabieg pociechy.

Zapraszamy do polubienia fanpage’u gabinetu: https://web.facebook.com/Zdrowy-Tlen-Gabinet-Tlenoterapii-334284476939616/?fref=ts .