W Przemyślu powstała pierwsza na Podkarpaciu komora hiperbaryczna [artykuł sponsorowany]

13/07/2017
12512 Views

Przedłuża młodość, przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm, wspomaga gojenie ran – to tylko niektóre właściwości leczniczego działania terapii tlenem. W Przemyślu powstał pierwszy na Podkarpaciu gabinet z komorą hiperbaryczną “Zdrowy Tlen”.

“Zdrowy Tlen – Gabinet Tlenoterapii” mieszczący się przy ul. 3 -go Maja 23 w Przemyślu to pierwsze miejsce z komorą hiperbaryczną na Podkarpaciu. Terapia oferowana w nim jest dla osób w każdym wieku. Pojedyncza sesja trwa 60 min., a już po kilku odczujemy różnicę przede wszystkim wydolnościową.

Tlenoterapia Hiperbaryczna jest jedną z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Podczas zabiegu w komorze pacjent oddycha prawie 100 % tlenem w podwyższonym ciśnieniu co sprawia, że przenika on tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać, więc nie tylko do krwinek czerwonych, ale również jego stężenie zwiększa się w układzie limfatycznym, płynie mózgowo rdzeniowym i osoczu.

Lecznicze działanie tlenu ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Pomaga w leczeniu autyzmu i porażenia mózgowego dziecięcego pobudzając uśpione komórki mózgowe do pracy oraz zmniejszając stan zapalny. Na całym świecie stosowanie terapii hiperbarycznej u dzieci chorych na autyzm cieszy się wielką popularnością. W bardzo dużej ilości przypadków przywraca umiejętność mowy, skupiania się, a także nauki. Poprawiają się zachowania i ogólny stan dziecka.

Liczne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że tlenoterapia znacznie poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu i poprawia jakość snu.

Wpływa na choroby neurologiczne takie jak: udar mózgu, stwardnienie rozsiane, chorobę alzheimera, parkinsona, a także urazowe uszkodzenie mózgu. Dostarczony do organizmu tlen ożywia uśpione neurony, pobudza je i przywraca ich funkcjonowanie, a przy tym sukcesywnie uaktywnia pracę całego systemu nerwowego.

Tlenoterapia hiperbaryczna ma również szerokie zastosowanie w dermatologii poprzez leczenie łuszczycy, trądziku. Zabiegi przyczyniają się do poprawy kondycji skóry i odnowy naskórka, co jest również istotne w przypadku trudno gojących się ran powstałych na skutek cukrzycy(stopa cukrzycowa), oparzenia, przeszczepów skóry, a także tych powstałych po cesarskim cięciu. Podczas zabiegów w komorze ośmiokrotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych we krwi dzięki czemu naturalna regeneracja przebiega znacznie szybciej.

Sposób na przedłużenie młodości jest prosty: więcej tlenu. Terapia hiperbaryczna wpływa na odmładzanie i odchudzanie, spowalnia procesy starzenia się skóry, regenerację nabłonka oraz zmniejszenie tempa procesów degeneracyjnych w ustroju. Tlenoterapia znacznie przyspiesza metabolizm co ciekawe jeden zabieg w komorze hiperbarycznej pozwala spalić 500 kcal. Ten fakt powinien szczególnie zainteresować zarówno panie jak i panów dbających o siebie.

Palisz papierosy, pijesz alkohol, jesteś po całonocnej imprezie ? Wybierz się do nas do Gabinetu Tlenoterapii “Zdrowy tlen” odtruć organizm, a wychodząc stąd poczujesz się pełen energii i wigoru. Zapraszamy także osoby zajmujące się na co dzień biznesem, pracujące w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, poddane działaniu stresu – zachęcają do skorzystania z zabiegów właściciele gabinetu w Przemyślu.

W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych, terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej.

Tlenoterapia hiperbaryczna stosowana przez odpowiednio wyszkolony personel jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu. Są to: zapalenie zatok obocznych nosa, ostre schorzenia uszu, drgawki, leczenie cisplatyną, wysoka temperatura, odma płuc, zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego, zapalenie nerwu wzrokowego, ciąża, rozrusznik serca, choroby płuc z retencją dwutlenku węgla, krwotok.

Na terapię umówić się możemy osobiście bądź też telefonicznie ( tel. 888 313 444 ), od pon. do sob., w godz.10 -18, ale istnieje również możliwość dostosowania terminu do indywidualnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że idąc na zabieg z dzieckiem, wraz z nim wejdziemy do komory, a zapłacimy tylko za zabieg pociechy.

Zapraszamy do polubienia fanpage’u gabinetu: https://web.facebook.com/Zdrowy-Tlen-Gabinet-Tlenoterapii-334284476939616/?fref=ts .

Inne wiadomości

Miasto Przemyśl przebuduje ulicę Wysockiego. Na ulicę Bielskiego nie wystarczy już jednak pieniędzy
Przemyśl
731 views
Przemyśl
731 views

Miasto Przemyśl przebuduje ulicę Wysockiego. Na ulicę Bielskiego nie wystarczy już jednak pieniędzy

af - 20/05/2018

Dzięki programowi rządowemu Miasto przebuduje dalszą część ulicy Wysockiego. Modernizacji miała zostać poddana również ulica Bielskiego, jednak ze względu na…

Milion złotych na budżet obywatelski Przemyśla na rok 2019
Przemyśl
273 views
Przemyśl
273 views

Milion złotych na budżet obywatelski Przemyśla na rok 2019

af - 20/05/2018

Na budżet obywatelski w 2019 r. miasto Przemyśl przeznaczy ponad 1 milion złotych. Będzie to kwota większa niż ta przeznaczona…

Przemyscy przedsiębiorcy nie wykorzystują rządowego programu
Przemyśl
485 views
Przemyśl
485 views

Przemyscy przedsiębiorcy nie wykorzystują rządowego programu

af - 20/05/2018

W ramach rządowego programu wsparcia dla małych i średnich miast, mali i średni przedsiębiorcy z Przemyśla mogą się starać na…