W Przemyślu powstają kolejne odcinki ścieżek rowerowych, także nad Sanem [Galeria zdjęć]

18 sierpnia 2015

W Przemyślu powstaje kolejny odcinek ścieżek rowerowych. Dzięki niemu dojedziemy od Mostu Brama Przemyska wzdłuż Sanu po stronie Zasania aż do kładki pieszo – rowerowej. Kolejnym odcinkiem będzie prowadzący do ulicy Rosłońskiego.

Rozpoczęła się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w ramach programu „Trasy rowerowe Polski Wschodniej”. W chwili obecnej budowana jest ścieżka prowadząca od Mostu Brama Przemyska do krytej pływalni oraz od Mostu Orląt Przemyskich do powstającej kładki pieszo – rowerowej. Kolejny odcinek, który również powstanie jeszcze w tym roku obejmie trasę od kładki do ulicy Rosłońskiego. Całość tych ścieżek jak podaje Adam Majka z Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta ma być gotowa na koniec października tak jak i sama kładka, która w najbliższy poniedziałek będzie obracana.

Ścieżka rowerowa w większości wykonana zostanie z nawierzchni bitumicznej, jedynie w miejscach, gdzie przebiegają wodociągi położona zostanie kostka fazowa, którą można zdjąć i nałożyć ponownie. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Matbud – Sylwia Sikora z Boguchwały.

W ramach odrębnego zadania projektowana jest ścieżka rowerowa biegnąca od Ostrowa, ulicą Wybrzeże Ojca św.Jana Pawła II do kładki, a następnie w kierunku Wilcza. Ta trasa nie zostanie jednak zrealizowana w tym roku, ze względu na koszt w wysokości 5,5 mln zł. W miarę możliwości finansowych odcinek ten będzie powstawał etapami lub jeśli się uda ująć go w ramach programu „Błękitny San” wówczas zostanie szybciej zrealizowany szybciej dzięki funduszom z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego i niewielkiego wkładu Miasta ( około 10 % ).

Anna Fortuna

[Not a valid template]