W Przemyślu odbyły się Pola Nadziei [Galeria zdjęć]

18 kwietnia 2016

W naszym mieście odbyły się Przemyskie Pola Nadziei. Celem akcji było rozpoczęcie zbierania funduszy na mające powstać w Przemyślu Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „Betania” im.św.Łazarza.

W dniu wczorajszym, ulicami Starego Miasta przeszedł Marsz Żonkilowy z udziałem Salezjańskiej Orkiestry Dętej „Augustino”. Następnie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbył się Lazarycki Koncert Charytatywny.

Podczas akcji zbierano fundusze na mające powstać przy ul.Słowackiego w Przemyślu hospicjum. Ośrodkiem kierować będzie stowarzyszenie katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św.Łazarza z Jerozolimy. Prezydent miasta Przemyśla, Robert Choma podpisał list intencyjny w sprawie przekazania na ten cel w bezpłatne użyczenie, na okres 30 lat jednego z budynków Szpitala Wojewódzkiego OLK.

Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacji i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

no images were found